bp Tadeusz Zawistowski

BISKUP SENIOR
MAGISTER FILOLOGII KLASYCZNEJ
BISKUP TYTULARNY HOSPITY
 
Zawołanie biskupie: Laus Deo - Pax hominibus
 
Urodzony 16 stycznia 1930 roku w Sztabinie; wyświęcony na kapłana 3 lipca 1955 roku przez J.E. Ks. Biskupa Czesława Falkowskiego; mianowany Biskupem Pomocniczym Łomżyńskim 12 maja 1973 roku; konsekrowany 29 czerwca 1973 roku przez Ojca Świętego Pawła VI w Bazylice Św. Piotra na Watykanie. 13 października 2007 r. odznaczony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Dnia 4 marca 2006 r. zakończył posługę pasterską jako Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej i przeszedł na emerysturę jako Biskup Senior. 

Święto patrona: 28 października 

Zmarł w Łomży, 01 czerwca 2015 roku. 

 

Czytany 10967 razy

Media

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86 473 46 11
fax 86 473 46 31

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png