Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej

DIECEZJALNY INSTYTUT MUZYKI KOŚCIELNEJ

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży został powołany 1 września 2014 roku przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Jego działalność jest kontynuacją Diecezjalnego Instytutu Organistowskiego utworzonego we wrześniu 1971 roku z inicjatywy biskupa Mikołaja Sasinowskiego. Siedziba DIMK-u znajduje się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Celem Instytutu jest kształcenie muzyków kościelnych, ze szczególnym uwzględnieniem organistów. Program nauczania realizowany jest w cyklu pięcioletnim, a jego zakres obejmuje przedmioty teoretyczne i praktyczne. Obecnie w Instytucie kształci się 50 studentów pod kierunkiem 10 wykładowców.

Dyrektor: Ks. mgr lic. Kazimierz Jan OSTROWSKI, od 2014, tel. 517 55 25 65

Wykładowcy:

Ks. mgr lic. Kazimierz Jan OSTROWSKI
Ks. inf. dr Jan SOŁOWIANIUK
Ks. mgr lic. Artur SZURAWSKI
mgr Sebastian Tomasz ADAMCZYK

dr Grzegorz ŻAK
mgr Karolina Beata KACZMARSKA
mgr Robert KULESZA
lic. Romuald MILEWSKI
mgr Adam TAŃSKI
mgr Andrzej ŻERA