20 stycznia 2018

SOBOTA DRUGIEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Mk 3,20-21

Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: „Odszedł od zmysłów”.

„ (...) tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli.”
O czym nam mówi dzisiaj św. Marek w swej relacji ewangelicznej? Bardzo wielu było tych, którzy chcieli słuchać nauk Jezusa, którzy chcieli widzieć znaki przez Niego dokonywane. Przychodzili z różnych stron, z różnych miejscowości, by spotkać się z Jezusem. Mówią nam niejednokrotnie ewangeliści o tłumach gromadzących się tam, gdzie On się znajdował i nauczał. Także i dzisiejszy fragment Bożego słowa o tym nam mówi. Jezus i Jego uczniowie, którzy Mu towarzyszyli, którzy w różny sposób pomagali Mu podczas Jego publicznej działalności, są tak bardzo zaangażowani przez tych, którzy się gromadzili, że nie mieli nawet czasu na posiłek. Dziś także są ci, którzy się gromadzą, by spotkać Jezusa – by słuchać słów Jego nauki, by przyjmować Go w Eucharystii, by słowami swych modlitw wielbić Go, składać Mu swe dziękczynienie, polecać Mu swe prośby i prosić o przebaczenie swoich grzechów. Są ci, którzy się gromadzą, by spotkać Jezusa. Czy my do nich należymy? Czy troszczymy się o to, by w naszym życiu był i ten czas dla spotkania z Chrystusem? A może tak biegamy w związku z przeróżnymi sprawami swej codzienności, że nie pamiętamy o tym, że On, Bóg, powinien być na pierwszym miejscu w życiu? Czy znajdujemy czas na spotkanie z Panem?
ks. Jan Krupka

Ks. kan. Jan Krupka jest rzecznikiem Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej i wykładowcą Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jest jednym z redaktorów Głosu Katolickiego, a także konsultantem w Radiu Nadzieja. Od wielu lat przygotowuje codzienne rozważania ewangeliczne "Słowo Życia" emitowane na antenie diecezjalnej rozgłośni, a także w wielu miejscach w internecie.