30 kwietnia 2018

Napisał
PONIEDZIAŁEK PIĄTEGO TYGODNIA WIELKANOCNEGO


J 14,21-26

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”.
Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota: „Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?”
W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”.


     „A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.”
Wśród słów Chrystusa Pana wypowiedzianych podczas Ostatniej Wieczerzy, u kresu Jego ziemskiego nauczania, na krótki czas przed Jego pojmaniem i męką, znajdujemy także i te czytane dzisiaj podczas liturgii, które mówią o tym, że zostanie do Chrystusowych uczniów posłany Duch Święty, który „nauczy wszystkiego” i „przypomni wszystko”, czego Jezus wcześniej nauczał uczniów. III Osoba Trójcy Świętej, Duch Święty w szczególny sposób zstąpił na zgromadzonych na wspólnej modlitwie w dniu Pięćdziesiątnicy. Jednak On ciągle na nowo zstępuje, obdarzając uczniów Chrystusa Pana Swoimi darami. Ciągle na nowo też prosimy o te dary, o Jego umocnienie na drogach życia. Pamiętajmy o tym, by o tę pomoc prosić, prośmy o Jego umocnienie, byśmy potrafili nasza wiarę mężnie zawsze wyznawać i postępować według jej zasad (jak mówią słowa obrzędu sakramentu bierzmowania). Wypraszajmy Jego pomoc, byśmy potrafili coraz lepiej pamiętać naukę naszego Zbawiciela, coraz lepiej ją zgłębiać i rozumieć, coraz dokładniej ją wypełniać w różnych sytuacjach naszego życia. Ale też dziękujmy za to umocnienie darami Ducha Świętego na codziennych drogach naszej wiary i chrześcijańskiego życia!
Czytany 129 razy
ks. Jan Krupka

Ks. kan. Jan Krupka jest rzecznikiem Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej i wykładowcą Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jest jednym z redaktorów Głosu Katolickiego, a także konsultantem w Radiu Nadzieja. Od wielu lat przygotowuje codzienne rozważania ewangeliczne "Słowo Życia" emitowane na antenie diecezjalnej rozgłośni, a także w wielu miejscach w internecie.  

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png