piątek, 13 czerwiec 2014 20:43

Kafejka ewangelizacyjna w Łomży

Każdy sposób jest dobry, aby zapraszać ludzi do przyjaźni z Bogiem. Świadczy o tym inicjatywa wiernych ze wspólnoty Theoforos działającej przy łomżyńskiej Katedrze św. Michała Archanioła. Młodzi duchem postanowili w ramach projektu „Misja – Łomża" otworzyć kafejkę ewangelizacyjną, w której można odpocząć, przekąsić coś smacznego i usłyszeć Dobrą Nowinę.

- Częstujemy wszystkich przechodniów ciastem, proponujemy też kawę. To tylko przystawka, aby zachęcić do rozmowy o Bogu. Mówimy swoje świadectwa o zmianach, których w naszym życiu dokonał Jezus – o chrześcijańskim ciastku mówi Antek, jeden z pomysłodawców.

Chrześcijańskie ciastko to nie jedyny pomysł, aby przez żołądek dotrzeć do serca tych, którzy smak wiary utracili. Wierni z parafii św. Andrzeja Boboli wykorzystali do ewangelizacji cukierki „Krówki" – inne niż te, które na co dzień możemy kupić w sklepach.

- Nasze krówki są wyjątkowe, bo mają w środku cytaty z Pisma Świętego. Pokrzepiają podwójnie! – narobił naszym czytelnikom smaku proboszcz parafii, ksiądz Andrzej Popielski.

Cukierki, balony, ciastka i smycze to tylko tło marketingowe „Misji Łomża". Projekt ma przede wszystkim zachęcić mieszkańców miasta do pogłębienia życia duchowego i zaangażowania na rzecz Kościoła, nie tylko lokalnego. Według statystyk jedynie 4 osoby na 10 ochrzczonych chodzą do kościoła. Jest więc do kogo docierać.

Paweł Dąbkowski