piątek, 13 czerwiec 2014 20:45

Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości

Wykłady oraz wspólna modlitwa połączyła tych, którym bliska jest troska o trzeźwość narodu. Wszystko za sprawą Pierwszej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości Diecezji Łomżyńskiej.

Pielgrzymowanie rozpoczęło się o 13:00 na hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce wykładami wygłoszonymi przez dr Krzysztofa Wojcieszka oraz ks. dr hab. Piotra Kieniewicza.

- Adresatem pierwszej pielgrzymki są środowiska trzeźwościowe a także młodzież będąca przyszłością Kościoła i ojczyzny – przekonuje biskup Tadeusz Bronakowski.

Po wykładach zebrani uczestniczyli w Mszy świętej w Sanktuarium św. Antoniego pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej, Tadeusza Bronakowskiego: „Dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II – wezwaniem do troski o trzeźwość".

Pielgrzymowanie zakończyła wspólna Droga Krzyżowa.

Marcin Szczubełek

Czytany 12020 razy