poniedziałek, 16 czerwiec 2014 20:53

Rodzinne spotkanie Domowego Kościoła

W Ptakach niedaleko Nowogrodu, gdzie mieści się Ośrodek Caritas Diecezji Łomżyńskiej, spotkały się rodziny i małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła. To jedna z najliczniej reprezentowanych wspólnot naszej diecezji, niedzielne spotkanie było podsumowaniem ich  tzw. Roku Pracy, ale też okazją do zabawy i integracji.

- To familijne spotkanie – mówi Grzegorz Pogorzelski z Wysokiego Mazowieckiego, członek wspólnoty i szczęśliwy ojciec czwórki dzieci.

- Domowy Kościół skupia małżeństwa, ale centrum jego modlitewnej służby jest rodzina. Warto przypomnieć, że Papież Franciszek nazwał św. Jana Pawła II właśnie patronem rodzin, to zobowiązanie dla wszystkich, którym bliski jest Polski Pielgrzym – dodaje Grzegorz.

Dzieci mogły pod opieką rodziców skorzystać z kolorowego parku zabaw. Maluchy prześcigały się w korzystaniu z najciekawszych atrakcji, największą chyba uwagą cieszył się wyciąg linowy, dzięki któremu młodzi akrobaci oderwać się od ziemi kilka dłuższych chwil.Z tej okazji skorzystała między innymi 14 letnia Kasia Chojnowska.

- Super zabawa, siatkówka i mili ludzie. Fajnie, że nie zabrakło też dla nas smakołyków – mówi z uśmiechem Kasia.

Domowy Kościół jest tzw. gałęzią rodzinną Ruchu Światło Życie – wspólnoty założonej przez sługę Bożego Franciszka Blachnickiego. Spotkania podsumowujące formacyjny Rok Pracy odbywają się raz do roku, koordynuje je moderator Domowego Kościoła Diecezji Łomżyńskiej, ksiądz Dariusz Krajewski.

Paweł Dąbkowski

Czytany 19178 razy