poniedziałek, 23 czerwiec 2014 09:58

V Festiwal Młodych "u Królowej Młodzieży"

To miejsce, które młodzi ludzie w szczególny sposób ukochali. Około półtora tysiąca młodzieży przybyło do Płonki Kościelnej, aby uczestniczyć w Festiwalu Młodych. To jubileuszowa piąta edycja. Jej hasło brzmi „Wolni w Chrystusie", mówi ks. Robert Śliwowski, Diecezjalny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży:

- Młodzież nosi dzisiaj przeróżne talizmany, czyta horoskopy. Chcemy młodzież przestrzec przed tym, wyjaśnia ks. Śliwowski. Jest to w jakimś sensie też otwieranie furtki złemu, stąd też hasło „Wolni w Chrystusie", stąd również nałożenie medalika św. Benedykta, w który to wpisany jest egzorcyzm i konkretna treść „Idź precz szatanie!", dodaje.

Na spotkaniu modlitewnym zebrała się młodzież z całej diecezji łomżyńskiej. – Chociaż pogoda nie dopisała, to i tak atmosfera jest bardzo gorąca, mówili młodzi:

- Atmosfera na pewno będzie gorąca i myślę, że Bóg w ten sposób chce nas doświadczyć, ale my się na pewno nie poddamy, jego miłość nas rozgrzeje i na pewno będzie ciepło, mówi Karolina z Łomży. – Tutaj uczymy się też tego, aby poprzez wzajemną współpracę ze swoimi rówieśnikami chwalić Pana Boga , przekonuje Patryk, który do Płonki Kościelnej przyjechał z Zambrowa. – Naprawdę fajne przeżycia, mili ludzie, świadectwa, to je najważniejsze, zawsze ciekawi goście specjalni, dodaje Mateusz z Kolna.

Gośćmi tegorocznej edycji byli m. in. publicysta i dziennikarz Robert Tekieli, znawca zagrożeń duchowych oraz ks. Krzysztof Kralka, dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli biskupi łomżyńscy na czele z biskupem Januszem Stepnowskim.

Marzena Troć