piątek, 10 luty 2017 15:19

Przed nami Debaty Walentynkowe. Sprawdź gdzie!

Czy warto zamieszkać razem przed ślubem, czy raczej poczekać na wspólne zamieszkanie do momentu ślubu, złożenia sobie przyrzeczenia miłości i potwierdzenia tej miłości praktykowaniem prawdy, miłości i wolności człowieka; miłości, która stawia wymagania, ale która stoi na straży godności i wartości osoby ludzkiej w każdym jej wymiarze? Czy zatem może jednak warto troszczyć się w codzienności życia o prawdziwą i wymagającą miłość, która przejawia się w czystości? Jeśli tak, to jaki jest na to sposób? W jaki sposób dostrzec wartość osoby, a nie tylko jej ciało?

To pytania, na które odpowiedzi poszukują młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, a ponieważ zbliżający się Dzień Zakochanych, 14 lutego jest dobrą ku temu okazją postanowili w trzech miejscach naszej diecezji zorganizować Debatę Walentynkową do udziału w której zaprosili seksuologa, socjologa, doradców życia rodzinnego, duszpasterza młodzieży i psychologa. I jak zapewniają nie będzie to tylko suchy monolog jednej ze stron, ale jak przystało na debatę będzie można podyskutować z fachowcami z dzieciny seksualności i wychowania do czystej miłości.

Gośćmi tegorocznych debat będą: Dorota Sokołowska, o. Łukasz Buksa, Robert Lubowiecki (seksuolog), Mariusz Jędrzejko (socjolog), Piotr i Magdalena Ogrodowczyk, Sylwia Bujnowska (doradca życia rodzinnego) oraz ks. Grzegorz Kierski.

Debaty odbędą się w następujących miastach naszej diecezji:

16 lutego, godzina 19:00 – Łomża, Sala widowiskowa Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12A;

17 lutego, godzina 17:00 – Zambrów, Sala kinowo – Widowiskowa, ul. Kard. Wyszyńskiego 2A;

17 lutego, godzina 19:00 – Wysokie Mazowieckie – Miejski Ośrodek Kultury.

Debaty plakat