sobota, 11 luty 2017 11:10

Bp Bronakowski: Czas poświęcony chorym jest czasem świętym!

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce obchodził kolejny Światowy Dzień Chorego. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w szpitalnej kaplicy. Mszy przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski.

Już od około 10 lat u nas w szpitalu uroczyście obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Myślę, że dla osób chorych jest to bardzo wzruszający moment, bo to jest dzień, który poświęcamy im i osobom z personelu, które opiekują się chorymi – mówi Wojciech Miazga, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

Po zakończeniu Mszy świętej w kaplicy szpitala biskup Tadeusz Bronakowski odwiedził chorych w salach. Uważam, że taki dzień chorego jest dla nas wsparciem – mówi pacjentka, pani Alfreda.

W tym roku Światowy Dzień Chorego obchodzony jest po raz 25. Światowy Dzień Chorego ustanowił Papież Jan Paweł II 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na Jego życie. Papież Franciszek mówi nam, że czas poświęcony chorym jest czasem świętym – podkreślił biskup Tadeusz Bronakowski – Dziękujemy wszystkim: lekarzom, pielęgniarkom, rodzinie za ten święty czas poświęcony chorym. Prosimy także wszystkich aby poprzez swoją modlitwę, cierpienie ofiarowane Panu Bogu prowadzili i siebie i innych do Jezusa Chrystusa.

Obchody Światowego Dnia Chorego odbyły się również w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce. 11 lutego w kościołach pozostali wierni, którzy są chorzy i cierpiący będą mogli przyjąć sakrament chorych z okazji wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, patronki cierpiących.

AB (wzasiegu.pl)