poniedziałek, 13 marzec 2017 12:52

Biskup Janusz Stepnowski ustanowi Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie

Sanktuarium Świętej Rodziny Sanktuarium Świętej Rodziny sanktuariumrodziny.pl
W najbliższą niedzielę, 19 marca, bp Janusz Stepnowski ustanowi w parafii pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie Sanktuarium Świętej Rodziny. Będzie to 12. sanktuarium w naszej diecezji.

Z wielką radością przyjęliśmy decyzję ks. biskupa. To dla naszej parafii wielkie wyróżnienie, a także historyczny moment w naszej wspólnej, parafialnej drodze do świętości. Czujemy, że Bóg błogosławi naszym modlitwom i działaniom w kierunku rodziny i małżeństwa. Odkrywamy wstawiennictwo Matki Najświętszej i św. Józefa przez wszystkie lata istnienia parafii – powiedział redakcji wZasięgu.pl ks. Wądołowski.

Kiedy bp Stanisław Stefanek, w 2000 roku zlecił mi utworzenie parafii nie mieliśmy jeszcze nic. Ani wybranego miejsca, nie wiedzieliśmy też pod jakim wezwaniem będzie parafia. Ale czułem, że będzie to św. Rodzina. To wezwanie było dla mnie zawsze bardzo bliskie – powiedział przyszły kustosz.

Rektorat pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie został erygowany 29 października 2000 roku. Liczył wówczas ok. 7500 mieszkańców. Pierwszym wikariuszem został ks. Leszek Rukat, obecnie kustosz sanktuarium w Wąsewie.

Początkowo czynności liturgiczne w dni powszednie sprawowane były w zorganizowanej tymczasowo kaplicy w domu prywatnym, w niedzielę – w budynku szkolnym. Dzięki staraniom ks. Proboszcza oraz zaangażowaniu wielu parafian i ich głębokiej wierze 20 marca 2001 roku zakupiono grunt pod budowę kościoła. Już 4 kwietnia 2001 roku w uroczystej procesji kończącej rekolekcje Wielkopostne przeniesiono i postawiono krzyż  na nowo zakupionym terenie parafialnym, a 11 kwietnia rozpoczęto budowę kaplicy. Pierwsza Msza Św., która miała miejsce 20 maja tegoż roku zgromadziła rzesze wiernych.

Uroczystość ustanowienia Sanktuarium Świętej Rodziny odbędzie się 19 marca br., o godz. 12.00. Liturgia będzie transmitowana przez Radio Nadzieja.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z przyszłym kustoszem, ks. kan. Kazimierzem Wądołowskim (wzasięgu.pl) oraz do odwiedzenia strony internetowej Sanktuarium (SanktuariumRodziny.pl)