wtorek, 21 marzec 2017 13:35

“Silna rodzina to silne państwo”. Ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie [FOTO/VIDEO] Anna Grabowska/fotografikawwy.pl
Biskup łomżyński 19 marca 2017 r. ustanowił w parafii św. Rodziny w Wyszkowie sanktuarium św. Rodziny. Znamienne jest, że data 19 marca wpisała się w historię wyszkowskiej parafii. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. bp Janusz Stepnowski, koncelebrowali bp Tadeusz Bronakowski i kapłani zaproszeni na uroczystość.

Dzisiejsza Eucharystia zgromadziła tak licznie nas wszystkich. Z radością podziękujemy Bogu za szczególny dar, jakim jest sanktuarium św. Rodziny w Wyszkowie. To nowe sanktuarium ma nam jeszcze bardziej służyć: rodzinie małżeństwu, troszczyć się o wszystkie aspekty życia. Przecież rodzina to wspólnota życia i miłości. To miejsce święte i uświęcające. To wspólnota zjednoczona w Chrystusie i podstawowa komórka życia społecznego. Tym wzorem dla nas wszystkich jest Rodzina z Nazaretu, a także ci, którzy wpatrując się w jej przykład, osiągnęli w swym życiu główny cel – zbawienie. (…) W tej wspólnej modlitwie dziękujmy Bogu za dar nowego sanktuarium – mówił we wstępie, witając licznie zgromadzonych gości, ks. kan. Kazimierz Wądołowski, kustosz sanktuarium św. Rodziny w Wyszkowie.

Zapraszamy do przeczytania całości relacji, a także do obejrzenia foto i wideorelacji w diecezjalnym portalu wZasięgu.pl