sobota, 13 maj 2017 17:22

Międzypokoleniowe spotkanie oazowiczów w Łomży [FOTO]

Sobota (13.05) upływa w Łomży pod znakiem międzypokoleniowego spotkania oazowiczów. Dzień Wspólnoty to doświadczenie jedności Ruchu Światło – Życie, który w tym roku przeżywa kilka ważnych rocznic. Jedną z nich jest złoty jubileusz. Oazowicze “wszystkich pokoleń” rozpoczęli dziś uroczyste przygotowania do uczczenia tego wydarzenia, które odbędzie się w 2020 roku.

W trzydziestą rocznicę odejścia do nieba Założyciela Ruchu Światło – Życie czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego jego duchowe dzieci pragną Dniem Wspólnoty zapoczątkować drogę do jubileuszu 50-lecia Ruchu w diecezji łomżyńskiej – mówią organizatorzy.

Spotkanie w Szkołach Katolickich w Łomży rozpoczęło zawiązanie wspólnoty. Oazowicze mogą dzielić się z innymi świadectwem obecności i działania Bogu w swoim życiu. Centralnym punktem sobotniego wydarzenia jest Euchrystia. Po niej uczestnicy będą mogli jeszcze obejrzeć film “Prorok nie umiera” o Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim.

Ks. Aleksander Suchocki w rozmowie z naszą redakcją wyjaśnia, że 3 słowa określają dzisiejsze spotkanie: Dzień Wspólnoty – czyli spotkanie po latach, spotkanie różnych pokoleń oazowiczów; Eucharystia, czyli dziękczynienie. – Trzecim słowem, które jednoczy dziś wszystkich oazowiczów jest czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Będziemy poznawali jego życie poprzez najnowszy film dokumentalny – uzupełnia mówi ks. Suchocki.

Organizatorzy zaprosili dzisiaj wszystkich, którzy chcą dziękować Panu Bogu za dar wiary na drodze oazy, spotkać się z dawno nie widzianymi przyjaciółmi z rekolekcji oraz doświadczyć wspólnoty.

Bożena Skuriat, która przybyła na dzisiejsze spotkanie z Ostrowii Mazowieckiej swoją przygodę z oazą rozpoczęła blisko 40 lat temu. Uważa, że przyjaźnie oazowe sprzed lat przetrwały próbę czasu, trwają do dziś i nadały słowu “przyjaźń” wyjątkową moc. Wydaje mi się, że właśnie te kontakty są najtrwalsze, nawet jeśli były jakieś dłuższe przerwy, to ponawianie tych znajomości wiąże się z przyjemnością, przekonaniem że to jest ktoś na kogo ja mogę liczyć i że ja też jestem zobowiązana do tego, aby nie zawieść tego człowieka – mówi pani Bożena.

Spotkanie w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbywa się pod hasłem “Wielkich dzieł Bożych nie zapominajmy!”.

Marzena Wiśniewska
(wZasięgu.pl)