piątek, 09 czerwiec 2017 13:55

Przyjedź do Płonki na Festiwal Młodych!

Napisał
VIII Festiwal młodych w Płonce Kościelnej
Serce Obdarowane Sercem – „Miłość za Miłość”
 
Słowo Biskupa Łomżyńskiego do uczestników Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej

Droga Młodzieży!

W roku stulecia objawień fatimskich kieruję do Was zaproszenie na Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej u Królowej Młodzieży. Matka Boża objawiając się w Fatimie Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji prosiła o przekazanie całemu światu wezwania do modlitwy i nawrócenia. Człowiek, który pragnie się modlić i wchodzi na drogę nawrócenia potrzebuje najpierw osobistego spotkania z Bogiem a potem świadectwa ludzi wierzących, aby wzrastać w wierze.
Zachęcam Was i zapraszam do udziału w Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej. Jest to zaproszenie do wspólnej modlitwy, by razem z Maryją wielbić Boga, dziękować za kończący się rok szkolny, za dary i talenty, jakimi Bóg nas obdarzył, za to, że tak wielu uczestników tegorocznego spotkania przyjęło w swoich parafiach sakrament bierzmowania. Modlitwa jest dialogiem, płynie z serca do serca. Serce Boga słucha naszych modlitw i obdarowuje nas swoimi darami.
Zapraszam Was również do bycia we wspólnocie młodych, którzy przez spotkania, katechezy, śpiew, adoracje będą dzielić się swoją wiarą. Świadectwo wiary najbardziej przekonuje i pociąga, aby drogą wiary podążać. Jest to droga, która prowadzi z serca do serca. Serce kochające bliźniego, brata i siostrę, jest najpiękniejszym znakiem chrześcijańskiego życia.

Drodzy Młodzi!
Zapraszam Was, aby „sercem obdarować serce”. Przyjmijmy serce, które nas chce obdarować. Bądźmy wszyscy otwarci na Serce Jezusa, „z którego pełni wszyscyśmy otrzymali”. Bożemu Sercu powierzajmy wszystko czym żyjemy i z czym przyjeżdżacie na Festiwal.
Boża łaska, Chrystusowy pokój oraz moje pasterskie błogosławieństwo niech towarzyszą Organizatorom i Uczestnikom VIII Festiwalu Młodych.

Łomża, dnia 7 czerwca 2017 r.

+ Janusz Stepnowski
Biskup Łomżyński

Komunikat Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej w sprawie VIII Festiwalu Młodych u „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej

13 października 1917 roku w Fatimie wobec trojga pastuszków Franciszka, Hiacynty i Łucji Matka Boża powiedziała: „Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy”.
W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zapraszamy na VIII Festiwal Młodych do sanktuarium „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej. W roku 100. rocznicy objawień w Fatimie chcemy pozytywnie odpowiedzieć na zachętę skierowaną do ludzi wszystkich czasów podczas objawień. Pan Bóg pragnie żywej relacji z człowiekiem. Spotkania z Nim zmieniają wszystko, nadają nowy kierunek wielu sprawom. Jego obecność w codzienności czyni nas ludźmi szczęśliwymi i spełnionymi. To właśnie w Jego obecności możemy usłyszeć słowa prawdy, które wyzwalają ze strachu, kompleksów, niewiary. Boża obecność uczy nas przyjmować błogosławieństwa i rodzi wdzięczność. To bardzo ważne, aby umieć się zatrzymać i pomyśleć, ale też otworzyć się na współpracę z Bogiem.
Dobrą ku temu okazją jest Festiwal Młodych, który jak co roku będzie również dziękczynieniem za kolejny rok szkolny i katechetyczny oraz za sakrament bierzmowania. Wśród zaproszonych gości są o. Łukasz Buksa i ks. Jakub Bartczak. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji. Księży, Siostry Zakonne, Katechetów, Wychowawców prosimy o zorganizowanie pielgrzymki do sanktuarium, aby tegoroczny festiwal był znowu świadectwem wiary i entuzjazmu ludzi młodych.
Spotkanie rozpoczniemy o godz. 9:30 przy źródle „na Łasku”.
Zgłoszenia i więcej informacji na www.ksm-lomza.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kom. 501411511 - ks. Robert Śliwowski

Łomża, dnia 17 maja 2017 r.


Ks. Robert Śliwowski          
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży  

+ Tadeusz Bronakowski
Wikariusz GeneralnyProgram
9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku” i „droga Maryjna” – ks. Robert Bączek i alumni WSD w Łomży
10:30 – powitanie – Prezes KSM DŁ i uroczyste rozpoczęcie VIII Festiwalu Młodych - Ruch Lednicki (ks. Łukasz Lipiński i ks. Marek Żmijewski)
I część – „A TY IDŹ...”
11: 00 – katecheza – o. Łukasz Buksa
11:30 – nauczanie/animacja/pantomima/ - ks. Adam Ulatowski i ks. Grzegorz Kierski
(wspólnota Alpha)
12: 30 – ewangelizacja – ks. Jakub Bartczak
14:00 – obiad
II część – „....I CZYŃ PODOBNIE”
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (możliwość spowiedzi na polu pokuty oraz możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej w strefie pojednania) - alumn Bartosz Brzostowski i Liderzy Odnowy w Duchu Świętym
15:15 – konferencja – Marcin Ostrowski – Fundacja „Ja jestem”
16:00 – świadectwo i wprowadzenie do adoracji
16:30 – uwielbienie Jezusa Eucharystycznego i modlitwa o uzdrowienie - ks. Rafał Wiliński i Gaudeamus
18: 00 – Eucharystia - J.E.Ks. Bp Janusz Stepnowski (liturgia - młodzież KSM i ks. Paweł Perkowski)
19:00 – kolacja – mieszkańcy parafii Płonka i FKO
20:00 – KONCERT – o. Łukasz Buksa i „Obudź się możesz więcej!” i Apel Jasnogórski – zakończenie spotkania


INFORMACJE ORGANIZACYJNO - PORZĄDKOWE
1. Zgłoszeń wszystkich grup dokonujemy przez formularz zawarty na stronie www.ksm-lomza.pl, a przypadku wątpliwości informacje można uzyskać pod telefonem kom. 501411511 (ks. Robert Śliwowski)
2. Koszt jednego pakietu pielgrzyma tak jak w roku ubiegłym wynosi 12 zł.
3. Punkt informacyjny oraz recepcja usytuowane będą przy wjeździe do sanktuarium, tj. przy Zespole Szkół w Płonce Kościelnej i czynna od godz. 8:30. Organizatorzy wszystkich grup i pojedynczy pielgrzymi zgłaszają się w recepcji celem potwierdzenia wcześniejszego zgłoszenia dokonanego drogą elektroniczną. W recepcji otrzymuje się zamówione pakiety pielgrzyma oraz wskazania dotyczące uczestnictwa w Festiwalu. Zarejestrowani uczestnicy udają się dalej środkiem lokomocji do źródła „na Łasku”, gdzie rozpocznie się spotkanie ewangelizacyjne, a autokary i busy wracają na wskazany przez służbę porządkową parking.
4. O godz. 9:30 zespół alumnów WSD w Łomży rozpocznie animację spotkania i zawiązanie wspólnoty. Festiwal jest również świętowaniem 100 rocznicy objawień w Fatimie, stąd po drodze do miejsca festiwalowego będzie odmawiany różaniec fatimski. Uczestników prosimy by przywieźć ze sobą różańce.
5. Po dojściu na miejsce festiwalowe, ze sceny powitają pielgrzymów gospodarze miejsca i organizatorzy. Odtąd rozpocznie się już program podzielony na dwie części, w których prowadzący i występujący goście będą prowadzić młodzież do wyboru życia w wolności Ducha Świętego.
6. Na polu festiwalowym zostaną wyodrębnione dwa miejsca: „pole pokuty”- gdzie przez cały czas będzie sprawowany sakrament pokuty i pojednania oraz miejsce „modlitwy wstawienniczej” prowadzonej przez liderów Odnowy w Duchu Świętym i Theoforos
7. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza św. sprawowana w sanktuarium, po której uczestnicy dokonają zawierzenia swego życia Matce Bożej.
8. W festiwalu zapewne weźmie udział wielu ministrantów. Prosimy o zabranie ze sobą alby lub komży, by w czasie Eucharystii ministranci mogli pełnić posługę przy ołtarzu i dać świadectwo swego zaangażowania.
9. Osoby rozeznające swoje powołanie pójścia za Jezusem, będą miały okazję spotkania i rozmowy z przełożonymi Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, albo z alumnami, gdyż na spotkanie wyrusza cała wspólnota seminaryjna.
10. Zachęcamy również Siostry Zakonne do przygotowania informacji o charyzmacie swoich zgromadzeń i ich promocję na festiwalu, szczególnie jednak poprzez uczestnictwo i modlitwę z młodzieżą w intencji o powołania i za powołanych.
11. Wszyscy uczestnicy otrzymają dwa posiłki: obiad i kolację, przygotowane przez organizatorów i mieszkańców parafii Płonka Kościelna.
12. Nad bezpieczeństwem uczestników, zabezpieczeniem miejsc parkingowych, tras przejścia będzie czuwać Ochotnicza Straż Pożarna. W razie potrzeby prosimy zgłaszać się do strażaków, którzy są również gospodarzami miejsca festiwalowego.
13. Opiekę medyczną zapewni Grupa Ratownicza z Łomży.
14. Bardzo prosimy by uwrażliwić młodzież w czasie podróży na festiwal w sprawie właściwego uczestnictwa w spotkaniu i zachowania na terenie sanktuarium.
15. Zgłoszona i przywieziona młodzież ma obowiązek przebywania podczas całej imprezy na miejscu festiwalowym. Obowiązuje zakaz wychodzenia poza miejscowość Płonka Kościelna. W innym przypadku za oddalone osoby odpowiedzialność ponosi osoba zgłaszająca i opiekunowie wraz z nią pielgrzymujący.
Zostało jeszcze kilka dni, bardzo prosimy o promocję festiwalu w miejscowych mediach. Poniżej link do filmu promocyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=g6fmD6rdRUg
Prosimy o modlitwę na czas przygotowań za organizatorów, dobroczyńców, a szczególnie za młodzież wybierającą się do Matki Bożej Płonkowskiej „Królowej Młodzieży”

Z nadzieją na spotkanie oraz z KSM – owskim pozdrowieniem Gotów!

Ks. Robert Śliwowski
Diecezjalny Asystent KSM DŁ

FMb
Czytany 1429 razy

Media

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png