poniedziałek, 10 lipiec 2017 14:40

Jutro do celu dotrze pielgrzymka trzeźwościowa

Napisał
Już jutro do Niepokalanowa dotrze Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej w intencji osób, któe mają problem z alkoholem i innymi uzależnieniami, a także w intencji trzeźwości narodu.

Pielgrzymowanie jest w swej istocie zawsze poszukiwaniem Boga – mówił podczas uroczystej homilii rozpoczynającej pielgrzymkę bp Tadeusz Bronakowski. Każdy z pielgrzymów zatrzymuje się na chwilę w biegu codziennych obowiązków i problemów. Rezygnuje na kilka dni z normalnych zajęć. Podejmuje ofiary oraz wyrzeczenia. Wychodzi na spotkanie z Bogiem, szuka Go w modlitwie, refleksji, śpiewie, ale również w radości ze spotkania z drugim człowiekiem. W radości wspólnego przeżywania wiary i wspólnego pokonywania trudu. Pielgrzymka jest zatem lekiem na zło, które nas otacza. W naszej ojczyźnie jednym z największych problemów jest nadużywanie alkoholu. Ta społeczna epidemia wywiera swoje niszczycielskie piętno na kolejnych pokoleniach. Nadużywanie alkoholu ma ogromny wpływ na życie duchowe człowieka. Niesie ze sobą osłabienie lub nawet utratę wiary, a także liczne grzechy i zaniedbania. Nasza troska i zaangażowanie w Apostolstwo Trzeźwości to nie tylko zaangażowanie społeczne. My nie walczymy tylko o poprawę statystyk. My troszczymy się po prostu o naszych bliźnich, troszczymy się o ich zbawienie.

Takie inicjatywy są bardzo potrzebne – mówi pani Dorota. Mam mnóstwo osób uzależnionych w swojej rodzinie, więc będę prosić Matkę Bożą o uwolnienie z licznych nałogów. Ta pielgrzymka jest dla mnie umocnieniem w wierze, umocnieniem mojej relacji z Bogiem. Idę po to, żeby pobyć z Bogiem, żeby Go lepiej poznać, żeby być jeszcze bliżej Niego. Dla mnie to jest niesamowita duchowa uczta. Nazywam to “przedsionkiem Nieba”. Uwielbiam takie doświadczenia pomimo trudu i zmęczenia.

Pielgrzymki w intencji trzeźwości narodu wyruszają od 1998 roku. Niezmiennie z Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce.

Anna Sutuła/red
Czytany 696 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png