poniedziałek, 16 październik 2017 11:08

Nowe zasady przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa

Napisał
W diecezji łomżyńskiej zmienia się sposób przygotowania narzeczonych do małżeństwa. Będzie on obejmował więcej spotkań, ale też da możliwość wyboru formy przygotowania. Najdłuższe będzie trwać kilka miesięcy, najkrótsze, nadzwyczajne – 4 dni. Zmiany właśnie weszły w życie. 

O tym, jak będzie wyglądał nowy system przygotowania do małżeństwa mówił w piątek, na antenie Radia Nadzieja, w programie #PołudnioweEspresso ks. Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin i inicjator nowego programu.

W rozmowie z ks. Tomaszem Trzaską duszpasterz rodzin zaznaczył, że nie chodzi o to, aby narzeczonym utrudnić przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Chcemy pokazać im, że wielu kryzysów i trudności nie muszą przeżywać na własnej skórze. Jest wiele spraw i problemów, którym można zaradzić dobrym przygotowaniem do tego wydarzenia. Jest też bardzo wiele piękna, które trzeba w małżeństwie odkryć. O to chodzi w tym nowym programie – mówi ks. Jacek. 

W programie spotkań będą zarówno tematy dotyczące życia małżeńskiego, rodzinnego, psychologii, radzenia sobie ze stresem i konfliktami. Pokażemy wartość rozmowy w małżeństwie, mówienia o swoich emocjach. Nie zabraknie też oczywiście elementów duchowych – dodaje duszpasterz.

W drugiej części rozmowy księża odnieśli się do niezwykle trudnego problemu, jakim jest utrata dziecka przed narodzeniem. Dziś w Wyszkowie odbywa się pogrzeb dzieci utraconych. W sobotę w innych miastach, w niektórych są to już kolejne tego typu nabożeństwa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy w portalu wZasięgu.pl

Czytany 1062 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png