poniedziałek, 23 październik 2017 21:40

Spotkanie pracowników służby zdrowia

Napisał
Pracownicy służby zdrowia z terenu całej diecezji łomżyńskiej spotkali się, aby modlić się o siłę do codziennej pracy. Spotkanie pracowników szpitali, hospicjów, domów pomocy społecznej i wszystkich zakładów związanych ze służbą zdrowia odbyło się w Szkołach Katolickich w Łomży. Poprzedziła je Eucharystia w katedrze pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Z okazji odbywającego się w sobotę (21.10) w Łomży diecezjalnego spotkania pracowników służby zdrowia referat wygłosił doktor Tadeusz Wasilewski. Ten renomowany specjalista położnictwa i ginekologii leczeniem bezpłodności małżeńskiej zajął się w 1993 roku. Wówczas od siedmiu lat wykonywał już zawód lekarza medycyny. W dniu dzisiejszym doktor Wasilewski mówił o etyce pracowników służby zdrowia na przykładzie leczenia niepłodności małżeńskiej.

Zgromadzeni w auli Szkół Katolickich wysłuchali, dlaczego należy dbać o zdrowie prokreacyjne, dlaczego warto nie wykonywać programu in vitro i po trzecie dlaczego nie posiłkować się inseminacjami. Doktor Wasilewski mówił jednocześnie o metodach równie skutecznych, które zdecydowanie przynoszą skutek, o który chodzi małżonkom cierpiącym z powodu niepłodności równocześnie szanując ludzkie życie od chwili poczęcia.

Sobotnie spotkanie było okazją do wymiany poglądów, doświadczeń. Zdaniem pani Joanny z Ostrołęki, zawód pielęgniarki wymaga dziś coraz większej wiedzy fachowej, ale przede wszystkim serdecznego podejścia do drugiego człowieka. – Pielęgniarka musi się chętnie uczyć, powinna emanować ciepłem i serdecznością – zaznacza pani Joanna. Pani Iwona, pracująca w łomżyńskiej służbie zdrowia podkreśla, że trzeba umieć rozmawiać z chorym. – Szczególnie trudne są sprawy z udziałem osób chorych psychicznie – wyjaśnia. Pani Ewa przyjechała, żeby prosić Boga o dalsze powołanie do wykonywania zawodu lekarza.

Na zakończenie diecezjalnego spotkania pracowników służby zdrowia w Łomży spektakl zaprezentował Teatr Maskarnia działający przy I Liceum Ogólnokształcącym oraz Publicznym Gimnazjum nr 6 w Łomży.

Dodajmy, że patrona pracowników służby zdrowia – świętego Łukasza Ewangelistę – wspominaliśmy w liturgii w środę, 18-go października. Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek pozdrowił pracowników służby zdrowia w Polsce. Życzył, by jej pracownikom nigdy nie zabrakło sił w posłudze, sukcesów i radości. Prosił Boga o wsparcie, które wynagrodzi im dobro i nadzieję, którą wlewają w serca chorych.
Marzena Wiśniewska
Czytany 598 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png