czwartek, 05 kwiecień 2018 10:17

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia

Napisał
Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 299, 699) –  to słowa Jezusa, skierowane do świętej siostry Faustyny, dotyczące łask, których zapragną udzielać wiernym w  święto Bożego Miłosierdzia.

Ustanowienie Święta Bożego Miłosierdzia nie jest wynikiem wyłącznie ludzkich działań. To Bóg wyszedł naprzeciw ludzkim potrzebom, chcąc udzielać im wielu łask. Bóg jest przecież doskonały, niczego nie dodadzą mu nasze modlitwy. To my nieustannie potrzebujemy odwoływania się do Bożego Miłosierdzia.  Jak w rozmowie przy okazji rekolekcji kapłańskich zaznaczył arcybiskup Józef Michalik, wiara w nieskończone Miłosierdzie Boga nie zwalnia nas z obowiązku wzrastania w miłości.

Jeśli Pan Bóg nie rozpozna w nas niczego z miłości, tylko rozpozna w nas rozgardiasz duchowy, intelektualny, moralny to nie rozpozna nas. Nie będziemy się nadawać do nieba. Będziemy musieli się jeszcze długo przygotowywać, żeby Pan Bóg mógł rozpoznać w nas coś z siebie, bo stworzył nas na swój obraz. Skoro Bóg jest miłością to i w nas musi się coś  z tego znaleźć, choćby to miała być ludzka miłość, ale pod warunkiem, że będzie ona bezinteresowna, czysta, wierna itd – mówi arcybiskup Michalik

Jak więc przygotować się na ostateczne spotkanie, tak aby być gotowym stanąć z Bogiem twarzą w twarz? Odpowiedzią na to związane z tkwiącym głęboko w naturze ludzkiej pragnieniu bycia podobnym do Boga jest właśnie święto Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus przekazał Świętej siostrze Faustynie prośbę, aby czas oczekiwania na to święto był czasem modlitwy. W czasie nowenny, czyli dziewięciodniowego przygotowania prosił o krótką modlitwę za konkretna grupę ludzi (np. za kapłanów, zatwardziałych grzeszników, dusze w czyśćcu cierpiące) i codzienną koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Zgodnie z pragnieniem Jezusa przekazanym Św siostrze Faustynie, święto Bożego Miłosierdzia przypisane jest do niedzieli po Wielkanocy. Święto to ustanowił nasz rodak Ojciec Święty Jan Paweł II w dniu kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej, w roku 2000.

Beata Borkowska (wZasiegu.pl)
Czytany 458 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png