czwartek, 05 kwiecień 2018 16:21

W góry czy na Kurpie? Rekolekcyjne last minute

Czas mija. Kończą się wolne miejsca na wakacyjne rekolekcje oazowe Ruchu Światło Życie.

Jednym z organizatorów letnich rekolekcji wakacyjnych jest pełniący obowiązki moderatora Ruchu w diecezji łomżyńskiej ksiądz Aleksander Suchocki, który w rozmowie z dziennikarzami Radia Nadzieja wspomniał o uruchomieniu w niektórych przypadkach miejsc rezerwowych. Tak właśnie jest z wyjazdem na Oazę Nowego Życia II st, gdzie wolne miejsca rozeszły się w niecałe dwa dni. W takim przypadku pozostaje utworzyć nowy turnus, ale jak zaznacza ksiądz Aleksander Suchocki, będzie to możliwe tylko w przypadku uzbierania się wystarczającej liczby osób na drugiej liście.

Wyjazdy Ruchu Światło-Życie mają formę rekolekcji. Organizowane są w sezonie letnim i podzielone na odpowiednie stopnie, aby każdy mógł wybrać rekolekcje właściwe dla swojego wieku.

W przypadku wspomnianej już Oazy Nowego Życia II st. grono odbiorców stanowią najczęściej młodzi w wieku licealnym, po odbytej już Oazie I st. i pracy duchowej wykonanej w ciągu roku. Z tego właśnie przeżycia rodzi się pragnienie kontynuowania drogi formacyjnej opartej na nauce księdza Franciszka Blachnickiego.

Część turnusów odbywa się na Podhalu, ponieważ tam właśnie od lat 70′ ubiegłego stulecia znajduje się ośrodek rekolekcyjny, z którego korzystają kolejne pokolenia oazowiczów diecezji łomżyńskiej.

Jest jakaś tradycja i góry ze swoim urokiem, pięknem przyrody bardziej uwrażliwiają na Boga i sprawy duchowe. Podnoszą człowieka w górę. Poza tym blisko jest stamtąd do centrum Ruchu Światło Życie, czyli do Krościenka nad Dunajcem, gdzie na Kopiej Górce znajduje się właśnie nasze centrum. Poprzez więź ze źródłem chcemy czerpać z niego pełnymi garściami – podsumowuje ksiądz Aleksander Suchocki.

W wakacyjnej ofercie Ruchu Światło Życie są również wyjazdy rekolekcyjne do Myszyńca, Kolna, Nowogrodu i Wilna. W gronie moderatorów (opiekunów grup) są między innymi ks. Mateusz Rakusiewicz, ks. Emil Sasinowski i ks. Adam Hryc, który poprowadzi Oazę Dzieci Bożych III st. na Kurpiach.

Wolnych miejsc ubywa z każdym dniem. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Ruchu Światło Życie Diecezji Łomżyńskiej

PD