środa, 11 kwiecień 2018 15:20

Klerycy zapraszają na “Weekend w Seminarium”

Napisał
Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży kl. Łukasz Brzostowski
Od najbliższego piątku do niedzieli (13-15 kwietnia) potrwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży weekend otwarty. To inicjatywa skierowana do młodych mężczyzn, którzy chcieliby służyć Bogu na drodze kapłaństwa i doświadczyć życia seminaryjnego. Będą mogli liczyć między innymi na wskazówki ks. Adama Filipowicza, który na co dzień służy wskazówkami klerykom jako ojciec duchowny. O inicjatywie weekendu rozmawia z nim Paweł Dąbkowski:

PD: W najbliższy weekend furta Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży będzie uchylona.

AF: Rzeczywiście, od kilku lat mamy taką tradycję, że zapraszamy młodzież męską do naszej wspólnoty seminaryjnej i właśnie w najbliższy weekend przewidzieliśmy taki czas, kiedy uczniowie szkół średnich, absolwenci i osoby szukające życiowej drogi i rozeznające powołanie mogą przybyć do naszej wspólnoty seminaryjnej, aby włączyć się w rytm życia kleryckiego i poznać Seminarium od środka.

Rytm życia kleryckiego. Czym on jest?

Oznacza to, na formację intelektualną, która wymaga podjęcia studiów, nakłada się też formacja duchowa poprzez cykl modlitw, udział w nabożeństwach i Mszy Świętej. Każdego dnia odbywają się też wykłady. Tematy uzależnione są od roku akademickiego. Mogą to być przedmioty o charakterze bardziej filozoficznym, teologicznym: antropologia, teologia dogmatyczna, moralna albo egzegeza Pisma Świętego. Na weekend seminaryjny nie zmieniamy harmonogramu naszych zajęć. Trzymamy się cyklu rocznego i zapraszamy gości, którzy do nas przyjadą, aby włączyli się we wszystkie punkty obowiązujące kleryków danego dnia.

Przeczytaj cały wywiad w portalu wZasięgu.pl
Czytany 549 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png