środa, 11 kwiecień 2018 15:32

Charyzmatycy z Włoch już niebawem w Wyszkowie

Napisał
To pierwsze takie wydarzenie w mieście. Ojcowie Enrique i Antonello, charyzmatycy z Włoch przyjadą do Wyszkowa, by poprowadzić trzydniowe Rekolekcje Ewangelizacyjne pod nazwą „Napełnieni Duchem Świętym”. Wszystko odbywać się będzie w hali WOSiR, od 13 do 15 kwietnia.

O. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu to pochodzący z Sardynii kapłani, którzy na co dzień żyją z ubogimi w slumsach São Paolo w Brazylii. W 2000 roku założyli „Przymierze Miłosierdzia” (Alianca de Misericordia), obecne dziś w 52 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Od 13 kwietnia będą gościć w Wyszkowie, prowadząc Rekolekcje Ewangelizacyjne zorganizowane przez Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie oraz wspólnotę Theoforos.

Zdecydowaliśmy się na charakter rekolekcji właśnie ewangelizacyjnych, bo chcemy pokazać ludziom inny wymiar Kościoła, inny rodzaj modlitwy. Chcemy, żeby wszyscy mogli posłuchać kogoś, kto na co dzień posługuje charyzmatami – to jest ważne. Ludzie bardzo często nie rozumieją, czym są charyzmaty, w jaki sposób otworzyć się na nie i jak o nie poprosić. Ojcowie to wyjaśnią – mówi ks. Łukasz Dawidowicz, wikariusz Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie.

Rekolekcje będą trwały trzy dni. W piątek zaplanowano dwie konferencje, podczas których zostanie przybliżona tematyka Ducha Świętego i charyzmatów. Spotkanie zakończy się Adoracją Najświętszego Sakramentu. W sobotę, oprócz konferencji, będzie czas na spowiedź. W ten dzień biorący udział w wydarzeniu przygotują się też do uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie, które zaplanowano na wieczór. W niedzielę również przewidziane są konferencje, ale oprócz tego m.in. o godz.14.00 sprawowana będzie Msza św., w której uczestniczyć mogą osoby nie biorące udziału w rekolekcjach.

Szczegółowy plan rekolekcji oraz zapisy dostępne są na stronie: http://wyszkow.theoforos.pl/rekolekcje-z-o-antonello-i-o-enrique/

MG
Czytany 383 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png