wtorek, 24 kwiecień 2018 16:57

Wychowawcy na kolonie Caritas poszukiwani

Napisał
Przybywa chętnych na letnie kolonie organizowane przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Liczba zainteresowanych rośnie z roku na rok. Tylko w 2017 r. z oferty wypoczynkowej skorzystało około dwóch tysięcy dzieci. Aby wyjazd doszedł do skutku, potrzebni są również opiekunowie. Kandydat na wychowawcę letnich kolonii Caritas musi mieć ukończone 18 lat i wykształcenie co najmniej średnie. Powinien przy tym posiadać ukończony kurs wychowawcy kolonijnego. Takie szkolenia organizowane są między innymi przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Zaświadczenie nie jest potrzebne w przypadku osób, które pracują jako nauczyciele.

Małgorzata Gutowska z Caritas Diecezji Łomżyńskiej podkreśla, że każdy opiekun kolonii Caritas pełni tą funkcję społecznie. Może przy tym zabrać na wypoczynek swoje dzieci. Mamy małżeństwa, które jeżdżą z nami jako wychowawcy, zabierając przy tym swoje pociechy. To bardzo ciekawa forma wypoczynku rodzinnego, którą możemy polecić. Łączy przyjemne z pożytecznym – dodaje Małgorzata Gutowska.

Kolonie rozpoczynają się pod koniec czerwca i trwają przez cały sezon wakacyjny. Chętni powinni zgłosić się telefonicznie lub osobiście do Ośrodka Caritas Diecezji Łomżyńskiej przy ul. Rybaki 1 w Łomży. Nabór potrwa do 19 maja. Tego dnia w Ośrodku odbędzie się spotkanie wszystkich deklarujących chęć bycia opiekunem.

red
Czytany 794 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png