wtorek, 24 kwiecień 2018 17:09

Wyszków: druga edycja kursu Alpha

Blisko 70 młodych z Wyszkowa zdecydowało się na udział w drugiej edycji kursu Alpha. Spotkania mają na celu pogłębianie wiary i poszukiwanie sensu życia. Organizatorem jest wspólnota Theoforos działająca przy Sanktuarium Świętej Rodziny. Kurs prowadzi ks. Łukasz Dawidowicz.
– Alpha to kurs ewangelizacyjny mający swoje korzenie w Anglii. Wyróżnia się formą prowadzenia spotkań. Kurs zaczyna się od kolacji. My w tej edycji mamy gofry. Później jest profesjonalny wykład tematyczny, który następnie jest przedyskutowywany w grupach. I co ważne, młodzież przychodzi, bo chce, a nie, bo musi – mówi ks. Łukasz Dawidowicz
Kurs trwa przez 11 tygodni. Na spotkaniu w dniu 12 kwietnia młodzież poznawała Jezusa, którego określono najbardziej sławną osobą na świecie. Uczestnicy odpowiadali między sobą na pytania, kim jest Jezus, czym zasłynął, ale też zastanawiali się, co im w życiu najbardziej imponuje i robi największe wrażenie.
Miejscem spotkań jest stołówka Szkoły Podstawowej nr 5. Organizatorzy wybrali je celowo, by ci, którzy, przeżywają kryzys wiary, czuli się swobodnie. Jednak dla większości, mimo młodego wieku, jest to po prostu forma spędzania wolnego czasu.
– Na komputer i spotkania ze znajomymi przyjdzie czas, a są rzeczy ważne i ważniejsze. Przychodzę tu, bo odpowiada mi atmosfera, można dużo dowiedzieć się o Bogu; – Tutaj jest grupa ludzi, która mnie rozumie. Z koleżankami nie mogłabym porozmawiać na takie tematy, jakie tu poruszamy; – Kocham Boga i chciałbym szerzyć Jego naukę, żeby inni mogli poznać Jego dobro. Mam nadzieję, że podczas tego kursu, jak najwięcej osób dostrzeże nową drogę życia. Ja mam 15 lat i dla mnie wartości, takie jak wiara, miłość są o wiele ważniejsze niż np. granie na komputerze. Zachęcam też moich kolegów i koleżanki, żeby przyszli i sami przekonali się, że ten kurs jest bardzo wartościowy; – Przychodzi tu wiele młodych ludzi, wszyscy wspólnie oglądamy film, jemy, dyskutujemy, możemy się zintegrować. Po poprzednim kursie AlphA postanowiłem zostać animatorem. Chcę zrobić coś lepszego dla tych, którzy będą tutaj ze mną – mówią uczestnicy.

MG