sobota, 05 maj 2018 14:59

Rozpoczęły się rekolekcje przed diakonatem

Napisał
Kandydaci do święceń wraz z ojcem duchownym Kandydaci do święceń wraz z ojcem duchownym FB WSD w Łomży
Alumni z roku V rozpoczynają dzisiaj rekolekcje przed święceniami diakonatu. Prosimy o modlitwę za nich i ojca duchownego prowadzącego rekolekcje – taka informacja pojawiła się na fejsbukowej stronie WSD w Łomży. To ostatnia prosta przed święceniami diakonatu, które już za tydzień. 

Odprawienie rekolekcji przed przyjęciem święceń (nie tylko diakonatu, ale także pozostałych dwóch stopni) jest obowiązkiem każdego kandydata do przyjęcia tego sakramentu. Precyzuje to prawo kościelne: 

Wszyscy kandydaci do jakichkolwiek święceń obowiązani są odprawić przynajmniej pięciodniowe rekolekcje, w miejscu i w sposób określony przez ordynariusza. Zanim biskup przystąpi do udzielania święceń, winien się upewnić, że kandydaci odprawili te rekolekcje (Kan. 1039). 

Dla kandydatów do diakonatu z Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży rekolekcje przygotował ks. dr Robert Bączek, ojciec duchowny, który sprawował opiekę nad formacją alumnów podczas trwającej formacji seminaryjnej. 

Święcenia diakonatu odbędą się 12 maja w katedrze łomżyńskiej. Uczestniczyć będą w nich alumni WSD w Łomży, kapłani, rodziny i przyjaciele kandydatów. Polecamy ich wszystkich wspólnej modlitwie. 

red
Czytany 1483 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png