środa, 18 lipiec 2018 12:18

Radio Nadzieja ma prawie 18 lat! Zobacz, co robimy na co dzień!

Mija 17 lat od powołania do życia Radia Nadzieja. 13 czerwca 2001 roku bp Stanisław Stefanek tworzy diecezjalną rozgłośnię. Początki... jak to początki, bywają trudne. Trzeba było przygotować sprzęt, ekipę i program, a w końcu rozpocząć nadawanie. Dziś, kiedy radio przygotowuje się do swojej "osiemnastki" jesteśmy dużą rozgłośnią regionalną, działającą w ramach diecezjalnej grupy medialnej  CEM SpesMediaGroup. Spójrzmy, kim jesteśmy na co dzień...

Nasz radiowy sygnał dociera do mieszkańców regionu przez całą dobę. Słychać nas od Wyszkowa do Grajewa oraz od Szczytna do Sokołowa Podlaskiego. W naszym zasięgu mieszka około pół miliona osób. Z badań różnych ośrodków, przeprowadzanych w ostatnich latach, wynika, iż Radia Nadzieja przynajmniej raz w tygodniu słucha ok. 200 tysięcy osób.

Nasze nadajniki znajdują się:

• w Łomży - 103,6 FM
  • w Ostrołęce - 93,9 FM
  • w Grajewie - 93,8 FM
Aktualnie oczekujemy na przyznanie koncesji na czwarty nadajnik - w Wyszkowie.

Reporterzy, wydawcy, prezenterzy (jest ich w sumie ponad 20 osób)... to dzięki nim na naszej antenie nie brzmi tylko muzyka. Każdego dnia, od wczesnych godzin porannych, aż do późnych godzin wieczornych prowadzą Was - drodzy słuchacze przez wydarzenia z życia regionu, kraju, a także Kościoła w Polsce i na świecie.

W każdym tygodniu nasza załoga przygotowuje:
  • ponad 30 autorskich audycji (publicystyka, sport, kultura, wiara),
  • ponad 50 wydań wiadomości lokalnych,
  • ponad 180 newsów, w których wypowiadają się mieszkańcy regionu,
  • codzienne rozmowy Gość Dnia,
  • codzienne pasmo ABC Wiary.
Nasi reporterzy są obecni w Łomży, Ostrołęce, Kolnie, Grajewie, Białymstoku, Zambrowie, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowie oraz wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego!

Jesteśmy współtwórcami poranka stacji katolickich Siódma9.pl, a także należymy do sieci wymiany informacji, audycji i reklam w ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich, do której należy kilkanaście stacji z całego kraju.

Radio Nadzieja to nie tylko program słyszany w eterze. Jesteśmy z Państwem również tam, gdzie mieszkacie. Przybywamy z naszym satelitarnym wozem transmisyjnym wszędzie tam, gdzie potrzeba jest naszych mikrofonów.

Nasze studio terenowe gości m.in.:
  • na wydarzeniach religijnych,
  • dniach miast,
  • świętach "branżowych" (np. Święto Mleka)
  • wydarzeniach parafialnych i diecezjalnych,
  • dożynkach,
  • wydarzeniach patriotycznych i sportowych
  • i w wielu innych miejscach.
Nasza obecność wśród słuchaczy to także wydarzenia organizowane przez naszą rozgłośnię:

Jesteśmy częścią grupy medialnej CEM SpesMediaGroup, która jest wydawcą naszej rozgłośni, ale także tygodnika Głos Katolicki, portalu wZasiegu.pl, wyszkowskiego portalu internetowego (w przygotowaniu), wydawnictwa Spes. Nasze studio graficzne i wideo przygotowuje na potrzeby nasze i naszych klientów profesjonalne materiały multimedialne (strony internetowe, filmy promocyjne, książki).

W tym wielkim dziele, które istnieje, aby służyć Kościołowi i mieszkańcom regionu nie zapominamy o naszym podstawowym powołaniu - aby nieść Dobrą Nowinę za pomocą najnowszych zdobyczy techniki. Istniejemy dzięki Wam - Drodzy Słuchacze. Istniejemy dla Was!

Za to wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy, szczególnie przez ostatnie lata - dziękujemy Wam!

Ekipa Radio Nadzieja / CEM SpesMediaGroup