środa, 18 lipiec 2018 21:13

Wyjechali na oazę, żeby doświadczyć bliskości Boga

Oaza – jak sama nazwa wskazuje nie jest zwykłym wypoczynkiem, to miejsce w którym wszystko ukierunkowane jest na spotkanie z Bogiem, osobiste doświadczenie jego bliskości.

Żeby zrozumieć czym jest oaza, trzeba ją po prostu przeżyć. Chodzi o to, żeby doświadczyć tego, że życie w przyjaźni z Bogiem i ludźmi jest możliwe, że życie może być oparte na drogowskazie jakim jest Słowo Boże, że szczytem życia może być liturgia i Eucharystia – mówi ks. Aleksander Suchocki, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

O doświadczeniu Bożej obecności opowiada Julia, która przeszła całą formację Ruchu Światło-Życie, a dziś posługuje na oazie jako animatorka.

Od początku uderzyło mnie poczucie wspólnoty. Ludzie których poznałam na oazie byli otwarci i mili, dobrze się przy nich czułam i mogłam z nimi miło spędzić czas. Później, w dalszych etapach bardziej zwracałam uwagę na rozwój duchowy. Dzięki Oazie mogłam głębiej poznać Boga, otworzyć się na niego, na rozmowę z nim. Oaza nauczyła mnie wielu rzeczy, uformowała mnie, dzięki niej jestem tym kim jestem – mówi Julia, animatorka.

Formacja będzie miała miejsce w górach. Piękne widoki sprzyjają spotkaniu ze sobą nawzajem, ale też pomagają  doświadczyć bliskości Boga.

Zabawa, radość właściwa młodemu człowiekowi może być właściwa, zdrowa, ubogacająca. Wyprawa w góry i spotkanie z ludźmi to czas odkrywania śladów Bożego działania, Bożej obecności – dodaje ks. Suchocki.

17 lipca do Białego Dunajca i Małego Cichego wyjechało z naszej diecezji blisko 200 młodych ludzi. Do swoich domów wrócą 2 sierpnia.

Beata Borkowska