poniedziałek, 08 październik 2018 09:49

Zapisy na rekolekcje dla katechetów

Napisał
Są jeszcze wolne miejsce na rekolekcje organizowane przez Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Warsztaty duchowe przeznaczone są dla katechetów. Tematem przewodnim są słowa: „Panie, do kogo pójdziemy” zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Robert Bączek, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. – Na chwilę obecną mamy już ponad 60 osób zadeklarowanych – mówi ks. dr Zbigniew Pyskło, Przewodniczący Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego – Gromadzimy się już w piątek (05.09 dodaje red.) około godziny 17:00, by godzinę później rozpocząć uroczystą Mszę świętą. Później coś dla ciała, czyli kolacja. Oczywiście wystawiony będzie Najświętszy Sakrament, nie zabraknie również konferencji.

W planach rekolekcji jest również przewidziany czas na pracę grupach i wzajemną wymianę doświadczeń. Każde takie warsztaty są dobrym czasem, aby nasi katecheci mogli porozmawiać o własnych spostrzeżeniach, podzielić się przemyśleniami i świadectwem – mówi ks. dr Zbigniew Pyskło.

Na przestrzeni całego roku katechetycznego zainteresowani mają do wyboru pięć tur rekolekcyjnych proponowanych przez Wydział. Każdy katecheta jest zobowiązany do udziału w rekolekcjach przynajmniej raz w roku, aby właściwie realizować misję kanoniczna nadaną przez biskupa ordynariusza danej diecezji.

Zapisy na najbliższe weekendowe (05-08.09.2018) rekolekcje katechetyczne prowadzone są w Wydziale Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii.

Kontakt telefoniczny pod numerem 86 216 25 91 lub mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytany 438 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png