poniedziałek, 08 październik 2018 09:51

Pielgrzymka wolontariuszy Caritas do Płonki Kościelnej

Wolontariusze i sympatycy Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Łomżyńskiej od 9 lat spotykają się na dorocznej pielgrzymce. Po raz szósty udali się w drogę do Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej.

W sobotę 15 września do sanktuarium Maryjnego w Płonce Kościelnej przybyło około 200 wolontariuszy SKC i PZC ze swoimi opiekunami i księżmi z różnych szkół: SP w Łupiance Starej, ZSS w Łomży, SP w Pniewie, Szkół Katolickich w Łomży, Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, ZS w Czyżewie, SP w Płonce Kościelnej. Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 10.00 wymarszem z bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach. Pątnicy przebyli dziesięciokilometrową trasę, modląc się i śpiewając. Po godzinie 13.00 dotarli do sanktuarium Matki Bożej Królowej Młodzieży. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. sprawowana w sanktuarium przez diecezjalnego dyrektora Caritas ks. Andrzeja Mikuckiego i asystentów kościelnych SKC. Podczas Eucharystii młodzi wolontariusze zawierzyli swoją działalność, opiekunów i podopiecznych opiece Matki Bożej Płonkowskiej.

Po Eucharystii na pielgrzymów czekał ciepły poczęstunek. Po posiłku wszyscy wolontariusze wraz z opiekunami włączyli się we wspólną zabawę.

Coroczna pielgrzymka jest dla młodych ludzi doskonałą okazją do gorliwiej modlitwy i duchowego umocnienia. Wspólne przebywanie łączy się z niezapomnianymi wrażeniami, oderwaniem od codziennych obowiązków i skupieniem na sprawach naprawdę ważnych.

Agnieszka Stypułkowska
Opiekun SKC w Płonce Kościelnej