piątek, 19 październik 2018 13:15

Rusza Diecezjalna Szkoła Lektora

Posługa polegająca na czytaniu Słowa Bożego podczas liturgii wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego też biskup Janusz Stepnowski powołał Diecezjalną Szkołę Lektora. Będzie ona funkcjonowała w poszczególnych dekanatach diecezji łomżyńskiej.

Ważne, by lektor umiał czytać głośno i wyraźnie – „Nawet najpiękniejsze słowo, które nie jest usłyszane nie wydaje owoców, a więc, żeby słowo mogło dotrzeć do odbiorcy, ten kto je czyta musi mieć stosowny warsztat” – mówi ks. Krzysztof Chodkowski, koordynator Diecezjalnej Szkoły Lektora. Dodajmy, że formacja będzie odbywała się pod okiem specjalistów w kwestii liturgii i wymowy: -„Wykładowcami w Diecezjalnej Szkole Lektora będą księża, natomiast od strony praktycznej wspierać ich będą m.in. poloniści”- mówi ks. Chodkowski.

Chętni do wzięcia udziału w formacji Diecezjalnej Szkoły Lektora mogą kontaktować się z duszpasterzami odpowiedzialnymi za szkołę w konkretnych dekanatach:

Ostrołęka, par. pw. św. Antoniego, Rzekuń – ks. Krystian Urbanek
Ostrołęka, par. pw. Nawiedzenia NMP, Różan – ks. Marian Grochowski
Myszyniec, Kadzidło – ks. Andrzej Filipkowski
Kolno, Jedwabne – ks. Wojciech Turek
Grajewo, Szczuczyn – ks. Maciej Sztych
Łomża – katedra, par. pw. św. Brunona, Piątnica – ks. Tomasz Borkowski
Wyszków – ks. Karol Skrodzki
Ostrów Mazowiecka – par. pw. Wniebowzięcia NMP, pw. Dobrego Pasterza
– ks. Stanisław Kućmierowski
Zambrów, Czyżew – ks. Dariusz Tybura
Wysokie Mazowieckie, Szepietowo – ks. Paweł Wiśniewski
Łapy, Kobylin – ks. Tomasz Wróblewski
Chorzele, Krasnosielc – ks. Wojciech Porowski

Inauguracja szkoły odbędzie się 20 października o godz. 11.00 w łomżyńskiej katedrze.

Beata Borkowska