wtorek, 23 październik 2018 16:59

Czystość to skarb – Obrączki Czystości bł. Karoliny

Napisał
Czystość przedmałżeńska to wyzwanie, szczególnie dziś, gdy świat odchodzi od wzorca życia w czystości do ślubu. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji łomżyńskiej mimo to zachęca młodych ludzi do życia w zdrowych relacjach przedmałżeńskich, po raz kolejny organizując akcję: „Obrączki Czystości bł. Karoliny”. Obrączki to symbol zobowiązania do życia wzorem młodej męczenniczki, która w imię wyznawanych zasad gotowa była ponieść śmierć.

O powody dla których młodzi ludzie decydują się na przyjęcie obrączek czystości zapytaliśmy Karolinę Rolkę, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji łomżyńskiej: Obrączka przypomina mi, do czego się zobowiązałam. Chcę być czysta. Chcę dać mojemu przyszłemu małżonkowi to, czego nikt inny przed nim nie miał, Dziewictwo – to rzecz którą ma się raz, do tego nie można wrócić. Przez to, że podejmuje się trwania w czystości przedmałżeńskiej, będę mogła dać komuś coś wyjątkowego – mówi Karolina Rolka. Przyjęcie obrączki czystości wiąże się z przysięgą, jest to coś więcej niż zwykłe zobowiązanie. Przyjmując obrączkę czystości przyrzekamy przed Bogiem. Od przyrzeczenia można jeszcze uciec, od przysięgi już nie – dodaje prezes KSM.

Aby uświadomić młodym ludziom z czym wiąże się przyjęcie obrączek czystości KSM zorganizowało dzień skupienia, który odbędzie się 17 listopada br. w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym przy WSD w Łomży. Zgłoszeń na te rekolekcje można dokonać pod numerem tel. 518-834-496. Dodajmy, że wzorem poprzednich lat młodzież przyjmie obrączki 18 listopada, w dniu wspomnienia błogosławionej Karoliny Kózkówny podczas mszy św. o godz. 18.00 w łomżyńskiej katedrze.
Czytany 510 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png