sobota, 10 listopad 2018 11:00

"Nie koncentrujcie się na mamonie!". Obłóczyny w łomżyńskim seminarium

Napisał
W Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży 10 listopada obchodzono odpust ku św. Stanisława Kostki – patrona seminaryjnej kaplicy. Zebrani w sercu Alma Mater duchowni, osoby życia konsekrowanego, rodziny alumnów roku III, pracownicy świeccy i zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Janusz Stepnowski. Na początku Eucharystii pasterz diecezji poświęcił sutanny alumnom roku III.

W homilii mówił o pragnieniu, jakie kryło się w sercu św. Stanisława Kostki, który chciał zostać jezuitą. Zachęcał, aby wspierać młode osoby w realizacji pragnienia pójścia za Chrystusem modlitwą, bo innej drogi nie ma. To musi być ich dojrzała decyzja podjęta przez nich samych”. Biskup odniósł się również do stroju duchownego: Symbol kapłańskiej szaty wszystkim nam przypomina: biskupom, kapłanom, abyśmy naszego wzroku i słuchu nie koncentrowali na dźwięcznym srebrze, ale byśmy szukali niebieskich przybytków. Drodzy klerycy, ta szata będzie wam to przypominać. Nie najnowsza moda, ale waszą modą ma być ta szata, która przypomina wasz wybór i drogę do kapłaństwa. Niech Pan Bóg was wszystkich prowadzi ku kapłaństwu, abyście przez formację coraz bardziej zbliżali się do naszego Pana i Zbawiciela, (…) abyście wzrastali w mądrości przed Panem i światem.

Po zakończonej modlitwie w refektarzu kleryckim na wspólnej kolacji wybrzmiały słowa podziękowań dla sióstr ze Zgromadzenia Córek Najczystszego Serca NMP, które zakończyły posługiwanie w łomżyńskim seminarium. Wspólne spotkanie zakończyło się patriotycznym śpiewaniem.

xrsz / foto: Damian Kurowski
Czytany 711 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png