czwartek, 22 listopad 2018 11:44

Nie ma się czego bać… Weekend otwarty w WSD

Weekend w seminarium to czas, w którym młodzi mężczyźni mogą włączyć się w tok seminaryjnej formacji. To nie będą rekolekcje powołaniowe, bo jak zauważa ks. Robert Bączek, ojciec duchowny łomżyńskiego seminarium, celem spotkania jest odkrycie pewnego misterium, które w niektórych może budzić lęk.

W świadomości młodych ludzi bywa tak, że to co dzieje się za murami seminarium owiane jest jakąś wielką tajemnicą, i ta tajemnica czasami może stwarzać pewną blokadę w młodym człowieku, który zastanawia się nad tym, czego Bóg od niego chce – mówi ks. Robert Bączek, ojciec duchowny łomżyńskiego seminarium.

Licealiści i studenci płci męskiej mogą nie tylko przyjrzeć się życiu w seminarium. Są zaproszeni do włączenia się w zajęcia młodych kleryków, by na własnej skórze doświadczyć z czym wiąże się seminaryjna formacja.

Otwierając młodym ludziom swoje drzwi zapraszamy ich nie tylko jako naszych gości, ale także jako domowników, żeby mogli zobaczyć jak to życie wygląda. A to życie to po prostu czas na głęboką modlitwę, to Msza Święta, wykłady, rozrywka i czas wolny. Młodzi ludzie mogą wykorzystać ten czas na osobistą rozmowę z ojcem duchownym lub z którymś z przełożonych zewnętrznych, czy też tym bardziej na braterskie rozmowy z klerykami, którzy w tej chwili odbywają formację w seminarium – dodaje ojciec duchowny WSD.

Zgłoszeń na weekend otwarty (23-25 listopada) można dokonać telefonicznie pod numerem 606-318-210 lub drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..