czwartek, 22 listopad 2018 11:47

Kościół w Olszewce zyskał nowy blask

Po trwających niespełna półtora roku pracach remontowych świątynia parafialna w Olszewce (dek. Chorzele) zyskała nowy blask. To za sprawą wymiany elewacji zewnętrznej w świątyni, a także remontu jej wnętrza. I chociaż do zakończenia pełnego remontu pozostało jeszcze trochę czasu, to i tak wierni nie szczędzą słów uznania. W dniu wczorajszym bp Janusz Stepnowski sprawował tam Mszę św. modląc się za parafian, proboszcza i wszystkich ofiarodawców.

– Pierwszym odnowionym elementem była plebania, której remont przeprowadził poprzednik ks. Szymona. Wasz nowy proboszcz skoncentrował się na remoncie świątyni, która teraz pięknie się prezentuje pośród otaczających ją lasów, ale i waszych domów, które ją okalają – zauważył w homilii bp Janusz.

Drodzy bracia i siostry, postać niewidomego z Jerycha, którą dziś przywołuje Ewangelista, nam wszystkim uzmysławia, że aby coś otrzymać od Boga musimy czegoś bardzo pragnąć i nie wstydzić się wołać do Pana. To może być zdrowie, którego pragnę, czy też pokój w rodzinie, którego nieraz brakuje. Ta Ewangelia zaprasza nas do tego, abyśmy tak, jak niewidomy, poszli za Nim, za naszym Mistrzem – dodał biskup.

Ten dzisiejszy dzień dla was, drodzy parafianie i dla waszego proboszcza jest dniem dziękczynienia za te prace, które zostały już sfinalizowane. Za to wasze wspólne dzieło. Za ten „wdowi grosz” i za wasze zaangażowanie na rzecz tej pięknej świątyni, w której widać zatroskanie proboszcza, ale i wasze zatroskanie. Niech Bóg wam to wszystko wynagrodzi. Prowadzić parafię, lub żyć w jakiejś parafii to też mieć świadomość, że ma być ona przekazana w dobrej kondycji następnym pokoleniom, które rodzą się na tej ziemi. I wy, drodzy, tego dokonaliście. Przekazujecie tę świątynię następnym pokoleniom, aby oni przed Chrystusem i Matką Bożą, zanosili swoje modły. Niech Bóg wam wszystkim wynagrodzi ten wspólny trud, wysiłek i troskę. Niech da wam siły i błogosławieństwo, dla całej waszej parafii. Amen – zakończył swoją homilię bp Janusz.

Na zakończenie Mszy św. odsłonięto tablicę, na której uwieczniono nazwiska ofiarodawców, którzy wsparli remont świątyni. Aktu odsłonięcia dokonał ks. prał. Marek Dembiński, proboszcz i dziekan z Kobylina – jeden z ofiarodawców.