środa, 05 grudzień 2018 09:55

Kapłani naszej diecezji uhonorowani medalami 100-lecia niepodległości

Biskup Stanisław Stefanek, ks. prał. Czesław Oleksy oraz ks. kan. Bogdan Malinowski odznaczeni Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W jubileuszowym roku 100. rocznicy odzyskania Niepodległości premier Mateusz Morawiecki wyróżnił osoby szczególnie zasłużone, które swoją postawą rozsławiły dobre imię naszego kraju, aktywnie włączały się w budowę wspólnoty i wzmacniały suwerenność i tożsamość narodową.

W grupie wyróżnionych znalazło się też 50. Podlasian zasłużonych m.in. w dziedzinie nauki, kultury, sztuki, mediów Kościoła oraz działalności społecznej i samorządowej, którzy w poniedziałek, 3 grudnia br. otrzymali Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Odznaki przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego wręczył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Wśród uhonorowanych znaleźli się też kapłani posługujący w diecezji łomżyńskiej: Seniorzy: biskup Stanisław Stefanek i ks. prał. Czesław Oleksy wieloletni proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie oraz budowniczy kościoła pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych. W gronie wyróżnionych znalazł się też ks. kan. Bogdan Malinowski proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Kuleszach Kościelnych.

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości to polska odznaka okolicznościowa ustanowiona uchwałą Rady Ministrów z 8 maja 2018 r. dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego.

www.bialystok.uw.gov.pl / JE