środa, 05 grudzień 2018 09:55

Ruszyły zapisy na Kurs Małżeński. Zaprasza wspólnota Theoforos

Napisał
fotolia.com fotolia.com
Ruszyły zapisy na Kurs Małżeński prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Theoforos w Łomży. Kurs przeznaczony jest dla małżeństw z każdym stażem, zarówno dla katolików, jak też osób niewierzących. O idei spotkań opowiedzieli Aneta i Janusz Ejsmont, którzy kilka lat temu sami przeszli taki kurs, a dziś są jednym z małżeństw zaangażowanych w jego organizacje.

Kurs małżeński to przede wszystkim randki małżeńskie. Warto też podkreślić, że nie jest to kurs przedmałżeński, z którym często jest on mylony. Wszystko odbywa się na zasadzie spotkania we dwoje, odskoczni od naszych codziennych obowiązków – mówi Aneta Ejsmont. Nie ma tam ocen, ani spotkań w grupach. Jest jedna książeczka, z którą małżeństwa pracują, ale to tylko do ich wglądu, ich oceny  – dodaje Janusz Ejsmont.

Spotkanie w cztery oczy, bez dzieci (które w innym pomieszczeniu maja zapewnioną opiekę) i bez osób towarzyszących rozmowie, sprzyja przepracowaniu prostych i trudnych tematów związanym z małżeństwem. Głównym celem spotkań jest właśnie budowanie relacji.

Odkrywamy różnice, które nas dzielą jako kobietę i mężczyznę, żonę i męża. W przeciągu dziesięciu lat małżeństwa nie zdawałam sobie sprawy z tych różnic. Dziś to widzę i to bardzo pomaga w rozwiązywaniu problemów i w poprawie naszej komunikacji – mówi Aneta Ejsmont.

Kurs składa się z siedmiu dwóch i pół godzinnych spotkań. Pierwsze z nich zaplanowano na 12 stycznia o godz. 17.30. (Miejscem kursu jest Dom Parafialny przy łomżyńskiej katedrze). Zapisów można dokonać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez stronę snelomza.theoforos.pl. Kurs jest bezpłatny.

Beata Borkowska

Czytany 620 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png