poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:33

Sprawdź, kto zagra w finale diecezjalnych rozgrywek piłkarskich!

Napisał
Zakończył się drugi etap Diecezjalnych Rozgrywek w Piłce Nożnej Ministrantów i Parafialnych Drużyn Sportowych. W  rozgrywkach uczestniczyło około tysiąca młodych piłkarzy. Podzieleni byli na 96 drużyn reprezentujących 53 parafie diecezji łomżyńskiej. Do tej pory rozegrano dwa etapy: dekanalny i rejonowy.

Księża, opiekunowie, sędziowie i sami młodzi bardzo chwalą atmosferę zawodów i panujący klimat fair play. W turniej włączyli się również rodzice i profesjonaliści. W jednym ze spotkań sędziował człowiek, który ma w swoim dorobku 10 lat sędziowania w pierwszej lidze. Bardzo pozytywnie mówił o zachowaniu chłopaków i był zbudowany faktem, że po meczach piłkarze szczerze sobie dziękują bez względu na wynik – podkreśla ks. Jarosław Traczyk, diecezjalny duszpasterz sportu i organizator turnieju.

Finał nastąpi po feriach zimowych, 23 lutego w Kadzidle. Rozegrany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: orły – czyli dzieci i młodzież urodzeni w latach 2003-2005 oraz wróble – rocznik 2006 i młodsi. Parafie Rząśnik i Sypniewo będą miały swoich przedstawicieli w obu kategoriach. Finaliści kategorii młodszej: Kadzidło, Śniadowo, Sokoły, Sypniewo i Rząśnik. Starsi: Kadzidło, Radziłów, Wysokie Mazowieckie (parafia pw. św. Jana Chrzciciela), Sypniewo i Rząśnik.

Najlepsi jeszcze zostają, a słabsi mogą już wyciągać wnioski na kolejną, trzecią edycję – motywuje ks. Jarosław Traczyk.

pd / fot. archiwum rozgrywek
Czytany 512 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png