niedziela, 09 grudzień 2018 15:38

Akatyst ku czci Niepokalanej!

Ponad sto osób wzięło udział w uroczystym śpiewie Akatystu ku czci Bogurodzicy. Chór pod dyrekcją ks. Kazimierza Ostrowskiego składał się z kleryków Wyższego Seminarium Duchownego, studentów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej oraz członków i przyjaciół Ruchu Światło-Życie diecezji łomżyńskiej.

Wierni zgromadzeni w piątkowy wieczór w kościele zakonnym sióstr Benedyktynek w Łomży rozpoczęli od Bogurodzicy, trzymając w dłoniach rozdawane przez młodzież świece. Słowo do przybyłych skierował ks. Paweł Nocko. Duchowny nawiązał do dzisiejszego sobotniego święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zaznaczył, że samo wpatrywanie się w oblicze Madonny oraz całowanie ikon nie wystarczy. Musimy robić wszystko, aby żyć jej przykładem. Naśladować pokorę i wytrwałość, dzięki którym Maryja towarzyszyła Jezusowi w chwilach radości i smutku. Duchowny zwrócił również uwagę na posłuszeństwo Matki Bożej. Nie ulega wątpliwości, że miała marzenia, własne plany i sposób na życie. Zrezygnowała dosłownie ze wszystkiego i dokładała starań, aby zapewnić Jezusowi najlepsze wychowanie – podsumował ks. Paweł Nocko.

Na koniec młodzież podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowania muzyczne i liturgiczne uroczystości. Słowa wdzięczności skierowano do ks. Dawida Kuleszy – moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Sławomira Bartnickiego – kapelana benedyktynek, ks. Kazimierza Ostrowskiego – dyrektora Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej oraz ks. Pawła Nocko – kaznodziei. Symboliczne kwiaty otrzymała również Matka Janina Podsiad – ksieni Opactwa Sióstr Benedyktynek w Łomży.

pd