czwartek, 31 styczeń 2019 09:06

IX Wieczór Skupienia dla Małżeństw i Narzeczonych w Ostrołęce

Mieszkańcy Ostrołęki i okolic poszerzyli swoją wiedzę na temat tego, czym jest szczęście w małżeństwie. W kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce po raz dziewiąty zorganizowano Wieczór Skupienia dla Małżeństw i Nowożeńców.

Gośćmi specjalnymi byli Jadwiga Pulikowska i jej mąż Jacek Pulikowski, który wygłosił konferencję. Odniósł się w niej miedzy innymi do tego, że budowanie właściwych relacji w małżeństwie nie jest i nie będzie łatwe.

– Jeżeli oczekujemy, że małżeństwo będzie pasmem samych przyjemności, to będziemy zawiedzeni. Może być jednak pasmem głębokiego szczęścia, tylko trzeba w to zainwestować. Obecnie człowiek myśli, że może mieć wszystko za darmo, lekko łatwo i przyjemnie. Szczęścia nie można dostać bez własnego wysiłku. Dlatego uzmysławiam ludziom to, że wchodząc w małżeństwo muszą być zdecydowani na pewien trud, który zaowocuje przepięknie w ich życiu szczęściem – mówił Jacek Pulikowski.

Uczestnicy spotkania cieszą się, że mogą brać udział w wieczorach skupienia dla małżeństw i narzeczonych. Według nich, pomagają one umacnianiu więzi w małżeństwie.

– Uczestnictwo w spotkaniach daje możliwość posłuchania treści wartościowych, takich bezpośrednio dotyczących życia małżeńskiego. Dotyczących tego jak pięknie przeżywać „to bycie razem” – mówi Jola, uczestniczka spotkania.

Po konferencji była Msza święta, a całość zakończył Apel Jasnogórski.

AB