czwartek, 31 styczeń 2019 09:07

Warto pokochać teściową...

O tym czym jest Studium Życia Rodzinnego działające w ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej pisaliśmy już nie raz. Jak się okazuje, program zajęć i zapraszani na wykłady goście przyciągają tłumy. Podobnie było dziś (26.01) w Centrum Edukacyjno – Szkoleniowym w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

– Studium życia rodzinnego cieszy się w naszej diecezji dużą popularnością. Na to zaproszenie odpowiedzieli zarówno małżonkowie jak też narzeczeni. Tych drugich jest coraz więcej, bo wybierają studium jako sposób przygotowania do małżeństwa. Po każdym ze spotkań pytam uczestników o uwagi. Słyszę często, że jadą tu z obawami, że będzie nudno, bo księża nie znają się na sprawach rodziny, a wracają pełni entuzjazmu bo spotykają tu świetnych fachowców, którzy przystępnym językiem mówią o najczęstszych małżeńskich problemach i przeszkodach – mówi ks. Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Wspominane autorytety to m.in. goszczący na spotkaniu państwo Jadwiga i Jacek Pulikowscy, którzy dzielili się ze słuchaczami wiedzą na temat budowania zdrowych relacji w rodzinie. – Nie może być tak, że mama jest dla mężczyzny ważniejsza od żony. Relacje z rodzicami, teściami są bardzo ważne, ale  trzeba je budować w zdrowej hierarchii – mówi dr. Jacek Pulikowski, który rozmawiał z nasza reporterką Beata Borkowską. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.