poniedziałek, 04 luty 2019 12:49

XVI Ostrołęckie Spotkania Charyzmatyczne

1 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce rozpoczęły się XVI Ostrołęckie Spotkania Charyzmatyczne. Uczestnicy trzydniowych rekolekcji spotkali się, aby umacniać swoją wiarę poruszając przy tym bardzo ciekawe i obszerne tematy.

Pierwszy dzień poświęcony został zagrożeniom duchowym w życiu chrześcijanina, ponieważ jest to temat zawsze aktualny i dzięki sumiennie przygotowanym panelom powinien zachęcić spotykających się do głębokich przemyśleń – mówi jeden ze współorganizatorów OSCH, Norbert Dawidczyk. – Drugi dzień to też temat bardzo ważny -„Kocham siebie, kocham Ciebie”- chcemy pokazać, że im więcej akceptacji samego siebie, tym łatwiej jest akceptować innych, jest to według nas bardzo ważne, a często pomijane przez płytkie spojrzenie na rzeczywistość.

Niedziela była poświęcona tematowi „Kościół nasz dom”. Uczestnicy i organizatorzy wydarzenia pokazali, że mamy wielu ludzi, których łatwo przeoczyć. Kościół to również ludzie ubodzy i dotknięci niepełnosprawnością. W niedzielę także przedstawiono fakt, że we wspólnocie jesteśmy jednością. Była też konferencja jak kształtować relacje świeccy – duchowni.

Organizatorzy co roku starają się zapraszać innych gości. O tym, że prowadzący są dobrymi mówcami świadczy frekwencja na spotkaniach. Na pierwszy dzień rekolekcji zostało zarezerwowanych 700 miejsc, na drugi 1500 a na niedzielę 1100. Tak duże spotkania są potrzebne wierzącym jednak tylko jako uzupełnienie. Fundamentem wiary zawsze powinny być życie sakralne i kontakt z Panem Bogiem. Spotkania Charyzmatyczne to zaledwie umocnienie naszych relacji z Jezusem Chrystusem.

Mateusz Święcicki