wtorek, 12 luty 2019 13:37

Światowy Dzień Chorego w Ostrołęce

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, oraz Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Z tej okazji w kościołach na całym świecie odprawiane są Msze święte w intencji służby zdrowia, chorych i cierpiących. Jedno z nabożeństw miało miejsce w kaplicy mieszczącej się w ostrołęckim szpitalu.

– Chcemy poprzez to wydarzenie uświadomić, że wśród nas są chorzy i cierpiący. Każdy wypełniając najważniejsze przykazanie – Przykazanie Miłości – powinien być wsparciem dla cierpiących – powiedział odprawiający Mszę świętą w ostrołęckim szpitalu, biskup Tadeusz Bronakowski.Wśród nas jest służba zdrowia, ale opieka nie ogranicza się tylko do procedur medycznych. Chorymi opiekują się rodziny, wolontariusze. Dziś modlitwą staramy się wesprzeć nie tylko ludzi z dolegliwościami zdrowotnymi, ale również wszystkich tych, którzy opiekują się tymi osobami. Papież Franciszek mawiał: „czas poświęcony chorym, jest czasem świętym”, i za ten święty czas ofiarowany chorym wszystkim z całego serca dziękuję. Niech Bóg was błogosławi – dodał biskup Bronakowski.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II. Od tamtego czasu, 11 lutego w kościołach na całym świecie chorzy i cierpiący spotykają się i w modlitwie proszą Boga o uzdrowienie.

Mateusz Święcicki