środa, 20 luty 2019 11:03

W katoliku jest super! – dzień otwarty w Szkołach Katolickich w Łomży

Napisał
Dzień otwarty to świetna okazja do zapoznania się ze szkołą, rozmowy z kadrą pedagogiczną i z uczniami. Kiedy o plusach Szkół Katolickich słyszymy z ust dyrekcji i pracowników, to jest to w pewnym sensie naturalne, ale co ciekawe sposób nauczania w szkole chwalą także uczniowie i ich rodzice. Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się mama Marysi, uczęszczającej do czwartej klasy.

Przepisaliśmy córkę z innej szkoły. To była jedna z najlepszych podjętych przeze mnie i przez męża decyzji. Jesteśmy spokojni o córkę. W poprzedniej szkole miała problemy z zaaklimatyzowaniem się, traciła wiarę we własne możliwości. W tej szkole jest zupełnie inaczej. Starsi koledzy i koleżanki traktują ją jak siostrę. W szkole spędza nieraz 9 godzin dziennie bo chce brać udział w zajęciach dodatkowych. W Szkołach katolickich wpaja się dzieciom podstawowe wartości, uczą się tu świadomości patriotycznej, uczą się nie wstydzić  wiary, uczą się też tego, że oceny są bardzo ważne, ale najważniejsze jest to, żeby być dobrym człowiekiem – mówiła Beata Łażewska, mama Marysi.

A co na temat szkoły Szkół Katolickich sądzą sami uczniowie? – W szkole jest super! – mówili Staś, Szymon i Krystian z klasy piątej. To co najbardziej podoba im się w szkole to to, że mają tam prawdziwych przyjaciół – Ja najbardziej lubię spędzać czas w bibliotece – dodał inny uczeń. A co na to „starszaki?” Moim zdaniem warto się uczyć w Szkołach Katolickich. Mnie ta szkoła ściągnęła z drugiego końca Polski i nie zawiodłam się na niej, także polecam wszystkim – mówiła Natalia Drzewiecka ucząca się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym.

W pierwszej części dnia otwartego w Szkołach Katolickich dyrektor Bożena Śliwowska przypomniała licznie zgromadzonym rodzicom i ich pociechom, że Szkoły Katolickie są bezpłatne, że system nauczania jest jednozmianowy i  co najważniejsze dzieci w szkole są dobrze zaopiekowanie i  bezpieczne. O poziomie nauczania świadczą wyniki, nie tylko z egzaminów obowiązkowych, ale także z konkursów i olimpiad w których podopieczni Katolika od lat zajmują wysokie miejsca.

Wciąż można zapisywać się do dwóch klas Szkoły Podstawowej – do klasy pierwszej i czwartej.

Beata Borkowska
Czytany 262 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png