poniedziałek, 04 marzec 2019 08:44

Biskup Tadeusz Bronakowski świętuje 13. rocznicę sakry biskupiej

Napisał
4 marca 2006 roku w katedrze łomżyńskiej ks. prałat Tadeusz Bronakowski został konsekrowany na biskupa pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej. Święceń biskupich udzieli mu biskup Stanisław Stefanek z towarzyszeniem bpa Tadeusza Zawistowskiego, oraz Wojciecha Ziemby, arcybiskupa metropolity białostockiego.

Jako zawołanie biskupie biskup Tadeusz przyjął słowa: Nolite timere, Deus Caritas est – Nie lękajcie się, Bóg jest Miłością!

Już od lat seminaryjnych bp Tadeusz przejawiał głęboką troskę i zaangażowanie w proces wychowania dzieci i młodzieży. Ze szczególnym zaangażowaniem otacza troską dzieci z Domu Dziecka w Łomży. Jest również odpowiedzialny za Szkoły Katolickie w diecezji łomżyńskiej oraz przewodniczy pracom komisji stypendialnej Funduszu Diecezji Łomżyńskiej – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Po dołączeniu do grona biskupów polskich został zaproszony do Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą, do Rady Prawnej KEP, Zespołu ds. Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy i Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Od 2008 roku jest przewodniczącym Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i osób uzależnionych. Ta właśnie posługa owocuje licznymi listami a także bezpośrednimi apelami do władz kraju i do samorządów lokalnych, aby chronić szczególnie młode pokolenie przed chorobą alkoholową.

Księdzu Biskupowi Tadeuszowi składamy gorące i serdeczne życzenia nieustającej gorliwości w służbie Panu i ludziom. Niech słowa zawołania „Nie lękajcie się – Bóg jest Miłością” oraz często przywoływane przez Ekscelencję słowa „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście” każdego dnia posługi wspierają i dają siłę do apostolskiej działalności.

JE
Czytany 426 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png