wtorek, 19 marzec 2019 10:12

Łomża: Podejmij wyzwanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Ruszyły zapisy na łomżyńską Ekstremalną Drogę Krzyżową. Podobnie do roku ubiegłego do wyboru są dwie trasy 41- i 31 kilometrowa, warto jednak wiedzieć, że ta droga jest naprawdę ekstremalna…

To nie pielgrzymka, ani spotkanie towarzyskie. Idziemy sami, ewentualnie w małych grupach. Obowiązuje nas reguła milczenia. EDK to wyzwanie, tutaj musisz dać coś z siebie, przekroczyć granicę bólu. Będziesz na trasie sam, będzie ciemno, w pewnym momencie pewnie pojawi się zwątpienie. Chodzi o to, żeby przekroczyć granicę bólu, poczuć przez moment to co Jezus czuł podczas swojej Drogi Krzyżowej. Na tę drogę nie idzie się po to, żeby coś komuś udowodnić, ani dlatego, żeby coś otrzymać od Boga, tylko po to żeby spotkać Jezusa – mówi Paweł Kulesza, koordynator łomżyńskiej EDK.

Ponieważ EDK to kilkadziesiąt kilometrów pokonywanych w trudnych warunkach, do drogi należy przygotować się nie tylko pod kątem nastawienia psychicznego. Ważny jest też odpowiedni strój i nie za duży, ale jednak niezbędny ekwipunek:

Trzeba wziąć ze sobą ciepłe ubrania i wygodne, nieprzemakalne buty. Dobrze jest mieć niewielki plecak, a w nim termos z ciepłym napojem, kanapkę, batona energetycznego. Przyda się też naładowany telefon z aplikacją EDK. Niezbędna jest czołowa latarka. Zachęcamy uczestników do tego, żeby wzięli ze sobą także drewniane, najlepiej samodzielnie wykonane krzyże – dodaje koordynator łomżyńskiej EDK.

By zapisać się na EDK należy wejść na stronę edk.org.pl i tam wybrać miejscowość i trasę. Łomżyńska Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 5 kwietnia, po Mszy o godz. 18.00 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.

Beata Borkowska