poniedziałek, 15 kwiecień 2019 13:22

Radość w sercach młodych na ŚDM w Ostrowi Mazowieckiej

Prawie dwa tysiące młodych zebrało się w hali sportowej w Ostrowi Mazowieckiej, żeby oddać chwałę Bogu podczas Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Była modlitwa, adoracja Najświeszego Sakramentu, katecheza i koncerty.

Światowe Dni Młodzieży powstały z inicjatywy papieża Jana Pawła II w 1986 roku. Te w diecezji łomżyńskiej odbywają się już po raz 34 i jak zawsze, uczestniczą w nich tłumy.

– Oczywiście organizujemy te dni, aby młodzi ludzie mogli poszerzać swoją wiarę, ale równie ważna jest integracja – mówi jeden z organizatorów, ksiądz Marek Żmijewski z Ostrowi Mazowieckiej.Bardzo ważne jest, żeby cieszyć się wspólną obecnością, być razem i zobaczyć, że ci, którzy walczą o swoją relację z Panem Bogiem nie są sami. Są ich tłumy i właśnie wydarzenie takie jak to, dobitnie to pokazuje – twierdzi kapłan.

Jedną z katechez był wykład pod tytułem „Miłość Ojca i powołanie”. Ksiądz Emil Sasinowski opowiadał o tym, jak ważna jest relacja z Bogiem i uczucia z nią związane. Odbył się już też koncert znanego „rapera ewangelisty” Piotra Kowalczyka znanego jako Tau.

– Bóg działał dziś w bardzo piękny sposób – mówił raper. – Duch święty napełniał nasze serca. Jestem bardzo naładowany po tym występie. To jest piękne, że tylu młodych ludzi zebrało się wspólnie i wykrzykiwało imię Boga, imię Jezus. To jest po prostu piękne.

Zapraszamy do obejrzenia relacji w portalu wZasięgu.pl