piątek, 24 maj 2019 15:11

Biskup Stepnowski wyświęci nowych kapłanów

Dziesięciu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjmie jutro z rąk biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego święcenia prezbiteratu.

Do tego momentu alumni przygotowywali się przez sześć lat formacji seminaryjnej, a ostatnie dni spędzili uczestnicząc w rekolekcjach pod przewodnictwem Ojca duchownego ks. dra Adama Filipowicz w Młodzieżowym Centrum Rozwoju w Ostrożnem k. Zambrowa.

Dzisiaj wieczorem w kaplicy Seminaryjnej diakoni wezmą udział w Iuramentum. Na ręce Rektora ks. prał. dra Jarosława Kotowskiego złożą uroczyste wyznanie wiary i podpiszą dokument.

Święcenia prezbiteratu przyjmą:

dk. Mateusz BORAWSKI z parafii pw. św. Jakuba Ap. w Jedwabnem
dk. Bartosz BRZOSTOWSKI z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Grabowie
dk. Łukasz BRZOSTOWSKI z parafii pw. Krzyża Św. w Łomży
dk. Michał KONOPKA z parafii pw. Znalezienia Krzyża Św. w Małym Płocku
dk. Mariusz MILEWSKI z parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie
dk. Adam POLKOWSKI z parafii pw. św. Anny w Kolnie
dk. Przemysław SOLIWODA z parafii pw. św. Rocha w Długosiodle
dk. Krzysztof Eugeniusz SZYMCZAK z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej
dk. Sebastian Rafał URBAŃSKI z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce
dk. Kamil ZAREMBA z parafii pw. Narodzenia NMP w Nowogrodzie.

Uroczysta Msza Święta, podczas której biskup Janusz Stepnowski udzieli święceń prezbiteratu rozpocznie się w łomżyńskiej katedrze w sobotę 25 maja o godz. 10.00. Diakonów przygotowujących się do święceń polecajmy opiece Matki Najświętszej.

Diakon Jean Crepin MENGUINA NAMA święcenia kapłańskie przyjmie w swojej rodzimej diecezji Bertoua w Kamerunie 29 czerwca.

Uroczystość święceń kapłańskich w łomżyńskiej katedrze będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio Nadzieja.