piątek, 31 maj 2019 13:00

Wprowadzenie relikwii bł. Karoliny i chrześcijański festiwal w Sokołach

Wspólnota parafialna w Sokołach uroczyście przyjmie relikwii bł. Karoliny Kózkówny. By podkreślić wagę tego wydarzenia parafia i gmina połączyły siły organizując wspólnie Chrześcijański Festiwalu ku czci bł. Karoliny. Będzie to okazja do formacji duchowej, a zarazem integracji i rozrywki.

Chcemy zaprosić na to wydarzenie przede wszystkim ludzi młodych, by mogli lepiej poznać postać bł. Karoliny Kózkówny i jeszcze mocniej zbliżyć się do Pana Boga. W programie m.in. świadectwo Joanny Sidz, założycielki projektu „cudowna”, a także tańce lednickie prowadzone prze Ruch Lednicki z Grajewa i występ zespołu folklorystycznego Harmonica. Ukoronowaniem wieczoru będzie koncert zespołu Wioli Brzezińskiej – mówi ks. Mariusz Szulc, opiekun KSM-u  w Sokołach.

Można powiedzieć, że spotkanie przygotowane jest dla ludzi młodych i przez ludzi młodych: Pomysł wyszedł od prężnie działającego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Sokołach. To właśnie ludzie młodzi angażują się w organizację tego festiwalu, pokazując tym samym, że Kościół żyje, że warto jest być w Kościele. Zapraszamy wszystkie oddziały KSM-u by doświadczyć budowania wspólnoty. Będzie to też czas duchowego przygotowania do festiwalu w Płonce Kościelnej, który będzie miał miejsce już 15 czerwca – dodaje ks. Szulc.

Z racji terminu sąsiadującego z dniem dziecka organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, przygotowując dla nich mnóstwo darmowych atrakcji. Jednym słowem podczas festiwalu i młodsi i starsi znajdą coś dla siebie. Będzie te to też dobry moment do spróbowania miejscowych specjałów przygotowanych przez mieszkańców Sokół, którzy zaproszą przybyłych na wspólną agapę.

Festiwal w Sokołach będzie miał miejsce 2 czerwca. Rozpocznie się o godz. 14.00, a zakończy ok. godz. 21.00. O godz. 17.00 uroczystej Mszy świętej z wprowadzeniem relikwii bł. Karoliny przewodniczył będzie biskup Janusz Stepnowski.