poniedziałek, 16 wrzesień 2019 11:39

„Polska pod Krzyżem” w Diecezji Łomżyńskiej

Polska pod Krzyżem” pod takim hasłem w sobotę 14 września odbyły się Modlitewne czuwania w parafiach w całej Polsce. Centralnym miejscem spotkania było lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem. Polacy gromadzili się jednak na terenie całej Polski. Wierni z diecezji Łomżyńskiej spotkali się w Suchcicach znajdujących się na terenie powiatu ostrołęckiego. Gzie znajduje się Ognisko Bożego Pokoju.

Była to akcja mająca na celu ożywienie wiary i miłości do Jezusa oraz bliskość Boga. Tak Bug umiłował świat że posłał na świat swojego syna. I my tak naprawdę wywyższamy Jezusa. W te święto Podwyższenia Krzyża Świętego wywyższamy jego najświętsza ofiarę – mówił ojciec Eugeniusz Śpiołek z Ogniska Bożego Pokoju w Suchcicach gdzie spotkali się wierni z diecezji łomżyńskiej w ramach akcji „Polska pod Krzyżem.

Diecezjalne czuwanie modlitewne rozpoczęło się o godzinie 14:30 od zawiązania wspólnoty. Pół godzin później rozpoczęła się godzina miłosierdzia. Uroczystości zakończyły się późnym wieczorem Mszą Świętą, Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Apelem Jasnogórskim.

Akcja „Polska pod Krzyżem” odbywa się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą.