poniedziałek, 23 wrzesień 2019 13:52

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Kazimierza Andrzeja Wojno

Napisał
22 września na swojej parafii w Brazylii zamordowany został ks. kanonik Kazimierz Andrzej Wojno. Łomżyńska Kuria Diecezjalna podała właśnie szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych kapłana.

Kapłan został zamordowany w nocy z soboty 21 na niedzielę 22 września 2019 r. w wieku 71 lat, w kapłaństwie 47 lat kapłan Diecezji Łomżyńskiej od 36 lat pracujący w Brazylii. Proboszcz parafii Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (Paróquia Nossa Senhora da Saúde) w stolicy kraju Brasilii.

W dniu dzisiejszym (23.09.) o godz. 14.00 (czasu brazylijskiego) rozpoczną się uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem kard. Sérgio da Rocha, arcybiskupa Archidiecezji Brasylia.

W ostatnie pożegnanie włącza się także łomżyńska diecezja. Dnia 25 września br. (środa) o godz. 12.00 w katedrze pw. Świętego Michała Archanioła zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno, której przewodniczył będzie bp. Janusz Stepnowski.

Natomiast w niedzielę, 29 września o godz. 9.00 w rodzinnej parafii w kościele pw. św. Kazimierza w Piekutach zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno również pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Śp. Księdza Kazimierza Andrzeja Wojno polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”

xrsz/ŁKD/red
Czytany 813 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png