czwartek, 03 październik 2019 14:08

W sobotę pierwszy Diecezjalny Kongres Misyjny

fotolia.com fotolia.com
Świadectwa, praktyczne wskazówki i wspólna modlitwa – to tylko wybrane punkty I Diecezjalnego Kongresu Misyjnego. Wszyscy zainteresowani tematyką misji powinni zakreślić w swoich kalendarzach najbliższą sobotę. Miejscem spotkania będzie Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży.

O programie wydarzenia, jego idei i zaproszonych gościach mówi organizator ks. Adam Krawczyk: To wspaniała okazja, aby uświadomić sobie odpowiedzialność całego Kościoła za dzieła na rzecz potrzebujących.

Konferencję wygłosi między innymi znany wiernym łomżyńskim ks. Karol – Kameruńczyk, który ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży i powrócił z misją ewangelizacji do rodzinnego kraju. Zaproszenie do wygłoszenia świadectwa misyjnego przyjął również ks. Krzysztof Ferenc mający doświadczenie w posłudze na rzecz Środkowej Afryki. W programie przewidziano również konferencję Anny Sobiech pracującej w Papieskim Dziele Misyjnym dzieci.

Najmłodsi zaprezentują swoje zdolności wokalne, będzie też okazja zobaczyć przedstawienie o św. Teresie od Dzieciątka Jezus, będącej od 1927 roku główną patronką misji katolickich. Kongres misyjny już w najbliższą sobotę w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Początek o godz. 9:30, wydarzenie jest otwarte.

pd